""
""

Propast Donjeg Srema - od elite do Srpske lige za godinu dana!

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.05.16. | 18:45

Ekipa iz Pećinaca kod kuće poražena od Sloge iz Petrovca na Mlavi (0:2) u direktnom okršaju za opstanak

Poslednje kolo Prve lige Srbije razrešilo nam je jedunu preostalu dilemu o putniku u niži rang, a to će biti Donji Srem koji dogodine takmičenje nastavlja u Srpskoj ligi Vojvodina.

Samo godinu dana nakon ispadanja iz Superlige, tim iz Pećinaca je ponovo doživeo selidbu u niži rang, a sami su krivi jer su u direktnom duelu za opstanak poraženi na svojoj Kutpoint areni od Sloge iz Petrovca na Mlavi sa 2:0. Zasluženo, gosti su bili bolji, a poveli su preko Reljića u 35. minutu. Golman domaćina Šegavac pogrešio je nakon što mu je odbrambeni igrač vratio loptu, a sve je to dobro ispratio fudbaler gostiju, koji je iskoristio smušenost i doneo prednost Slogi.

Čim je počelo drugo poluvreme sve je bilo rešeno. Igrao se 48. minut, opet je Reljić bio u glavnoj ulozi, fantastično je šutirao i matriao Šegavca za konačnih 2:0. Ništa Donji Srem nije uradio na ovom meču, prvi put su zapretili gostima tek u 70. minutu, ali je tada bilo kasno da bilo šta konkretno učine. Tako su se fudbaleri iz Pećinaca pridružili Slobodi, Loznici i Radničkom iz Kragujevca koji su ranije ispali iz Prve lige Srbije.