Prvenac Cedevite u Evrokupu, Valensija na 2-0

Vreme čitanja: 2min | sre. 10.10.18. | 21:54

Alba namučila hrvatskog šampiona...

Posle neočekivanog poraza od Limoža u prvom kolu (-14), košarkaši Cedevite stigli su večeras na svom terenu do prve pobede u Evrokupu. Prvak Hrvatske slavio je nad Albom iz Berlina rezultatom 75:73. Ovo je druga vezana pobeda Cedevite nad ovim protivnikom i četvrta u šest odigranih susreta u posednje četiri godine.

Meč je rešen u poslednjem minutu kada su domaći bili prisebniji i koncentrisaniji, a ključan trenutak dogodio se manje od pola minuta pre kraja. Tada je Benite presreo jedan loš pas gostiju. Najbolji u ekipi Sita Alonsa bio je Džastin Kobs koji je na 15 poena dodao i 10 asistencija. Dva poena više ubacio je Vitor Benite, dok je Augusto Lima postigao 11.

U dresu Albe istakao se Rokas Gedraitis sa 14 koševa, te Pejton Siva i Martin Hermanson sa po 11.

U meču Partizanove grupe Valensija je savladala Turk Telekom u gostima (72:67) i potvrdila da je jedan od favorita za samu završnicu ovog takmičenja. Podsetimo, radi se o timu koji je prošle sezone igrao Evroligu. Španski tim je posle prvog poluvremena imao sedam poena zaostatka, ali zahvaljujući sjajnoj trećoj deonici uspeo je da preokrene meč i sve okrene na svoju vodenicu. U prvih pet minuta trećeg perioda domaći su ubacili samo dva poena. S druge strane, Valensija je nemilice rešetala koš rivala i napravila seriju 13:2, što joj je donelo ključnih šest poena viška. Tu neku razliku gosti su manje više održavali, da bi na četiri minuta pre kraja napravili seriju 5:0, pobegli na 68:61 i definitivno rešili utakmicu.

Najefikasniji u tuskom timu bili su Silven Landesberg sa 16, Keni Gabrijel sa 15 i Ti Džej Kembel sa 13 poena. U pobedničkom timu istakli su se Vil i Met Tomas sa 16, odnosno 13 poena. Bojan Dubljević dodao je 12.