""

PSV nastavio strašnu seriju, Gudeljeva bomba za bod Alkmara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.01.15. | 21:42

Filipsovci su sada na plus sedam u odnosu na drugoplasirani Ajaks

Strašnoj seriji PSV-a nema kraja! Pobedničkom nizu Filipsovaca na put nije mogao da stane ni Kambur koji se borio iz sve snage pred svojom publikom, ali je na kraju morao da položi oružje - 1:2. Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj potvrdio je sjajnu formu i golom doneo bod svom Alkmaru.

PSV-u je deveti vezani trijumf čime se učvrstio na prvom mestu sa sedam bodova više od Ajaksa. Doduše, Kopljanici će svoj duel 19. kola odigrati tek sutra, ali bez obzira na to prednost PSV-a je osetna, a ako se tome doda da Ajaks u nedelju očekuje veliki derbi sa Fejenordom onda je tim iz Ajndhovena zaista u odličnoj poziciji.

Do 16. trijumfa u sezoni PSV je stigao zahvaljujući pogocima Žoržinja Vajnalduma u 39. i Memfisa Depaja u 74. minutu. Konačan rezultat postavio je De Rider u drugom minutu sudijske nadoknade.

Filipsovci u narednom kolu dočekuju Viljem II, dok je pred Ajaksom još jedno veliko iskušenje - gostovanje Viteseu.

AZ Alkmar odigrao je 1:1 na gostovanju Cvoleu, a Gudelj je postigao gol u petom minutu meča. Bio je korner, lopta je preletela sve u šesnaestercu, došla do Gudelja, a on se lepo namestio i snažno opalio sa nekih 16 metara. Konačnih 1:1 postavio je Lukoki samo desetak minuta kasnije...