"Ikardi i Maksi Lopez"

Rat do istrebljenja! Maksi je pobednik, dva čudesna poteza i poruka: Vidi šta sam ti uradio od kluba, druže (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.04.16. | 22:49

Torino na krilima izuzetno motivisanog napadača savladao Inter u Milanu preokreotm - 2:1

Ikardi i Maksi LopezMaurio Ikardi mu je oteo ženu. I prisvojio sina. Plus, samoživo se ponašao provocirajući u medijskim izjavama. Čak je i večeras prvi potegao. Golom. A onda je Maksi Lopez uzvratio nekada najboljem prijatelju. Ono što je napadač Intera uradio bivšem kolegi iz Sampdorije boli ljudski. Argentinac se postarao da mu se osveti makar fudbalski. I to je uradio na spektalularan način, izveo je dva vrhunska poteza i potpisao se ispod velike pobede Bikova nad Interom u 31. kolu Kalča - 2:1.

Maksi nije dao gol. Nije bio ni blizu. Ne mari, pronašao je način da odbrani ekipe iz Milana pošalje poruku kako je zrela za remont. U razmaku od 18 minuta drugog poluvremena izveo je dva vrhunska poteza, najpre elegantno odložio loptu do Kristijana Molinara, a onda spektakularnom petom proigrao Andreu Belotija, ovoga sapleo Juto Nagatomo, zaradio direktan crveni karton i omogućio centarforu gostiju sa se proslavio sa 11 metara. Taman da Ikardija više zaboli.

Doduše, sa istog mesta upravo je Ikardi doneo Nerazurima vođstvo u 17. minutu, pošto je prethodno lopta pogodila u ruku jednog defanzivca gostiju. Inter je pritiskao, želeo još jedan gol, da se obezbedi, ali nije išlo. Da neće moći protiv vrlo dobro organizovanog Torina postalo je jasno kad je Žoao Miranda u 57. minutu, čim je Inter izjednačio, napravio glupost i drugim žutim kartonom zaradio isključenje.

Torino je spremno, prihvatio poklon. Krenuo silovito ka Samiru Handanoviču, dvaput ga matirao i prvom pobedom posle 14. februara osvojio možda i ključne bodove u borbi za opstanak, dok je Inter ukočio u nameri da se dočepa mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.