"Fejenord je ostao bez celog plena"

Remek delo Faika prekinulu crnu seriju Rode, Fajenordu samo bod na Limburgu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.09.15. | 14:22

Majstorski pogodak iz slobodnog udarca uskratio goste iz Roterdama za petu pobedu u sezoni

Fejenord je ostao bez celog plenaRoda ne zna protiv Fajenorda, ali ovaj put je makar prekinula crnu seriju poraza protiv velikana iz Roterdama. Majstorski pogodak Hišama Faika iz slobodnog udarca anulirala je gol Mihijela Kramera i sačuvala bod u Kerkradeu - 1:1.

Nije to mala stvar za Rodu imajući u vidu da je u poslednjih 27 susreta sa Fajenordom izvojevala samo dve pobede i to da je pre ovog današnjeg meča u šestom kolu Eredivizije doživela četiri uzastopna poraza. Slutilo je i danas da epilog neće biti povoljan po domaći tim. Rik Karsdorp je naime u 20. minutu poslao idealnu loptu ka Krameru, a ovaj sjajno skočio i postigao drugi gol otkako je u avugustu stigao u Fajenord, klub iz rodnog grada i klub za koji navija od detinjstva.

Prvenac je postigao već u debiju protiv Kambura kada je na teren ušao sa klupe. Tada je svom timu utabao put do pobede od 2:0. U Kerkradeu mu je tu privilegiju uskratio 23-godišnji Faik, koji je u 27. minutu izrasao u apsolutnog junaka utakmice. Jer ona će se i pamtiti po njegovom remek delu iz slobodnog udarca. Utisak je doduše da je i iskusni Kenet Vermer morao bolje da reaguje na gol liniji, ali to ne može da umanji estetsku vrednost Faikovog gola. Sjajan pogodak.

U samom finišu je i sreća pogledala Rodu. Dirk Kujt je u sudijskoj nadoknadi bio vrlo blizu, ali je uspeo samo da uzdrma prečku.