"Heroj Remsa - Tijevi Bifuma"

Remsova brutalnost protiv Bordoa za beg iz opasne zone, Ren ponovo cilja Ligu šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.02.16. | 21:46

Monpelje rutinski savladao Lil, Lorijanu dovoljan jedan gol za nova tri boda...

Heroj Remsa - Tijevi Bifuma

Porazi od Bastije i Pari Sen Žermena izazvali su burnu reakciju u redovima Remsa, koji je prouzrokovao eksploziju vrednu ubedljivog trijumfa nad Bordoom - 4:1.

Rems, koji je do ovog kola bio tačno na ivici sa opasne zone, razbio je tim Vilija Sanjola u paramparčad tokom prvih sat vremena igre, što se najviše osetilo po samom rezulatu. Seriju golova otvorio je Ajsa Mandi sredinom prvog poluvremena, da bi u 34. minutu Tijevi Bifuma iskoristio upravo Mandijevu asistenciju, prošpartao kroz kompletnu protivničku odbranu i ceo šesnaesterac i duplirao prednost. Sredinom drugog poluvremena napadač iz Konga ulogu strelca zamenio je titulom asistenta, a strelac je ovog puta bio Gaetan Šarbonije preciznim hicem tačno sa ivice kaznenog prostora, da bi Alhasan Bangura okončao sve dileme golom u samom finišu meča. Gostima je počasni gol doneo Adam Una

Ovim trijumfom Rems je pobegao na četiri boda ispred Ajačija, koji ima utakmicu manje.

Renovi snovi o Ligi šampiona ponovo su postali realnost. Posle velikog pada Nice i četiri meča bez trijumfa Ren je trijumfom nad Tuluzom rezultatom 2:1 stigao na deobu treće pozicije, koja naredne sezone garantuje kvalifikacije za elitno takmičenje.

Ali, Ren je do pobede stigao posle mnogo nevolja i gola zaostatka praktično do poslednjih sekundi utakmice, pošto je Tuluz imao vođstvo preko Ben Jedera. Onda je prvo Usman Dembele šokirao Ljubičaste i izjednačio rezultat, da bi Kamil Grosicki praktično uz zvuk sudijske pištaljke u potpuni očaj bacio rivala i uzeo kompletan plen.

Srpski internacionalac Uroš Spajić odigrao je kompletnu utakmicu, dok je Aleksandar Pešić zamenjen već u 54. minutu.

LIGA 1 - 28. KOLO:

Nica - Bastija 0:2 (0:0)