Rim to ne pamti - dva gola Patrika Šika za isterivanje Đavola iz kupa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.01.19. | 22:59

Rutinska pobeda Rome nad Entelom od 4:0

Roma je prelako pregazila trećeligaša Entelu na Olimpiku (4:0) i domogla se četvrtfinala Kupa Italije. Tamo je čeka mnogo ozbiljnija prepreka u vidu Fiorentine, ali su puleni Euzebija Di Frančeska pokazali večeras da su spremni i željni da napadnu drugi domaći trofej ove sezone.

Zablistao je Patrik Šik. Često osporavani Čeh od koga su mnogi digli ruke unapred tvrdeći da je jedna od "propalih investicija" Vučice pokazao je večeras da nije zaboravio da daje golove i bar na trenutak podsetio na onog efikasnog dečačića iz dresa Sampdorije.

Prvi je dao spektakularno, petom već posle 19 sekundi igre na pas Undera, čisto da podigne malo Olimpiko na noge, a drugi u 47. lukavi udarac levicom sa ivice šesnaesterca za 3:0 bio je pečat na večerašnju partiju.

Tako je Šik stigao do brojke od tri gola na poslednje tri utakmice pa je očigledno da se polako budi golgeter u njemu. Pitanje je samo hoće li mu trener i dalje pružati šansu. Pored Čeha u strelce su se upisali večeras i štoper Markano u 45. minutu, kao i Havijer Pastore u 75. za lepih i efikasnih 4:0.

Virtus Entela nije imala snage da se isprsi večeras. Probali su popularni Đavoli, ali su bili nadiograni od strane mnogo ozbiljnijeg tima Vučice u čijim je redovima i Aleksandar Kolarov odigrao svih 90 minuta sasvim dobro.

Inter - Benevento 6:2 (3:0)
/Ikardi 3 penal, Kandreva 7, 90+5, Dalbert 45+1, Martinez 48, 66 - Insinje 58, Bandineli 74/

Napoli - Sasuolo 2:0 (1:0)