Robert Berić u epizodi „i meni se igra Liga šampiona“

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.04.19. | 19:04

Sent Etjen slavio 2:0

Pari Sen Žermen kao prvak, Lil ili Lion, zavisno od ishoda njihovog međusobnog duela narednog nedelje, ali ne odustaje ni Sent Etjen od Lige šampiona. Zeleni su u sjajnoj formi, što je u meču 34. kola na svojoj koži osetio Tuluz, kome je na stadionu „Žofri Gišar“ presudio Robert Berič – 2:0.

Slovenački napadač ne može da se pohvali bogzna kakvom sezonom, tek pet preciznih hitaca stajalo je uz njegovo ime do današnjeg susreta, a onda je statistiku obogatio sa još dva pogotka, koja su po kratkom postupku presudila gostima.

Skoro na identičan način. U uvodu utakmice Sent Etjen je eksploatisao napade po levoj strani, najpre je Remi Kabela proigrao beka Poloma, ovaj zavrnuo na peterac, gde ju je spremno dočekao Berič i već u drugom minutu razveselio navijače, da bi već u desetom na sličan način reagovao posle prodora najboljeg igrača ekipe, Vahbija Hazrija, za sigurno vođstvo domaćina.

Osim Beriča, velike zasluge za treći uzastopni trijumg trofejnog kluba bez primljenog gola idu na adresu golmana Stefana Rufijea, spretnog da u 78. minutu ukroti udarac Gradela sa bele tačke.

Sent Etjen do kraja prvenstva gostuje Monaku, pa ima dva susreta kod kuće, sa Monpeljeom i Nicom, da bi sezonu okončao na strani protiv Anžea. Za Ligu šampiona potrebno je dosta toga da mu se poklopi, ali bar nada postoji.

FRANCUSKA 1 - 34. KOLO:

Bordo - Lion 2:3 (2:1)