""
""

RUMUNIJA: Konkordija ulazi u seriju, Brašov u 88. minutu promašio penal za izjednačenje

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.10.13. | 21:02

Golom Rosua u 41. minutu domaći tim slavio u poslednjem meču 11. kola rumunskog šampionata

Fudbaleri Konkordije upisali su drugu uzastopnu pobedu i krenuli ka sredine tabele rumunske Lige 1! Domaći tim savladao je u poslednjem meču 11. kola Brašov sa 1:0, a gol odluke postigao je Rosu u 41. minutu utakmice.

Konkordija je imala mnogo sreće da se dokopa ova tri boda, pošto su gosti u 88. minutu imali idealnu šansu za izjednačenje i osvajanje boda, međutim, nisu uspeli da realizuju jedanaesterac.

Brašov je na taj način nastavio po starom - nema krize igre, ali ima mnogo problema u rezultatskom smislu. Iako je prošlonedeljnim trijumfom nad Vitorulom iz Kostance najavio izlazak iz krize, od toga eto nije bilo ništa.

S druge strane, treba pomenuti da Konkordija i dalje ima dve utakmice manje u odnosu na timove iz vrha i da bi sa još šest bodova, koliko je u opticaju, mogla značajno da popravi plasman.

U drugoj današnjoj utakmici Temišvar je kao gost bio boljio od Univerzitatee u Klužu, čime je prekinuo post od pet utakmica bez pobede. Zanimljivo gosti su oba pogotka postigli iz penala, prvi u poslednjem minutu prvog, a drugi u poslednjem minutu drugog poluvremena.

LIGA 1 – 11. KOLO

Korona – Vasluj 2:1 (2:1)