""

Rutina Burgštalera i magija Gorecke oborile Damu s nogu (VDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.02.17. | 20:22

Šalke ubedljiv protiv Herte - 2:0 (2:0)

Mnogo lakše nego što je to iko očekivao Herta je položila oružje u Gelzenkirhenu. Šalke je bio bolji, jači i zasluženo je ostvario novu pobedu od 2:0, kojom se pomerio ka sredini tabele i 11. poziciji.

Sve je večeras na Feltins areni bilo u znaku Leona Gorecke. Vezista Plavaca bio je prvi koji je zapretio golmanu gostiju Jarštejnu u ranoj fazi utakmice, ali nije imao sreće jer je lopta pogodila stativu. Ipak, Šalke je do vođstva stigao u finišu prvog dela posle sjajne asistencije Nabila Bentaleba, a Gvido Burgštaler je u 41. minutu doneo prednost domaćinu. Bio je to drugi gol novajlije koji je ove zime stigao iz Nirnberga.

Nije Herta, ta Stara dama nemačkog fudbala, pokazala večeras ni gram mogućnosti, a sve je bilo gotovo u 62. minutu kada je Gorecka stupio na scenu i razgalio oko 60.000 navijača Šalkea. Sjajno je mladi Nemac prihvatio loptu koju mu je ostavio Bentaleb, majstorski je preneo do šesnaesterca i odatle rutinskim udarcem odlučio ovaj duel.

Bio je to kraj priče na ovom meču, mada je berlinski tim mogao u finišu do počasnog gola preko Pekarika koji je iz dobre pozicije sa svega nekoliko metara šutirao pored gola. Pobeda je Šalkeu omogućila da se revanšira Herti za jesenjih 2:0 iz Berlina, ali i da se popne na 11. poziciju sa 25 bodova, osam manje od Herte koja drži poslednje (šesto) mesto koje vodi u Evropu.

Matija Nastasić presedeo je čitav meč na klupi za rezerve Šalkea. Evidentno je da je dolaskom Holgera Badštubera srpski reprezentativac pao u drugi plan kod trenera Vajncrela i da ga očekuje žestoka borba za mesto u timu na proleće.