"Radost igrača Dinama"

Samo 4.000 duša na derbiju Bukurešta: Dinamo sa desetoricom demolirao Rapid! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.09.14. | 21:57

Gosti na stadonu Valentin Stanesku slavili sa 3:0, iako su od šestog minuta igrali sa igračem manje

Radost igrača Dinama

Treći derbi sa najdužom istorijom u rumusnkom fudbalu između gradskih rivala iz Bukurešta Rapida i Dinama završen je pobedom gostujućeg sastava na stadionu Valentin Stanesku – 0:1 (0:1).

Iako je ovom objektu 2007. godine smanjen kapacitet sa 19.100 na 11.704 sedeća mesta, večeras se iz bezbednosnih razloga na njemu našlo samo 4.000 gledalaca.

Gosti su bili bukvalno osakaćeni gotovo ceo meč, pošto je već u šestom minutu ostali bez Nedelkearua, koji je u šestom minutu zbog prekršaja kao poslednji igrač odbrane zaradio zasluženi crveni karton (pogledaj video).

To nije smetalo ekipi Flavijusa Stojkana da dođe do zasluženog trijumfa u ovom meču. Goste je u 39. minutu načeo Andrej Kordoš, udarcem glavom sa šest metara nakon kornera (pogledaj video), dok je na 2:0 povisio rezervista Marijus Alekse preciznim udarcem u 83. minutu (pogledaj video).

Tačku na više nego ubedljiv trijumf Dinama stavio je Štefan Barbojanu u trećem minutu nadoknade iz jedanaestrca.

Gosti su se sa nova tri boda izjednačili sa trećeplasiranom Astrom na trećoj poziciji i još jednom pokazali da će se ove sezone boriti za mesta u evrokupovima.

LIGA 1 – 9. KOLO:

KSMS Jaši – Čahlaul 2:2 (1:2)