Šampion se ne predaje: Projektil Dzjube uništio Dagestan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.05.16. | 18:15

Srbin Milan Perendija vodi Mordoviju ka opstanku

Artjom Dzjuba

Zenit je ostvario plan i u prestonici Dagestana osvojio tri boda kojima je zadržao teoretsku šansu za ostanak u šampionskoj trci. Projektil Artjoma Dzjube sredinom prvog poluvremena bio je dovoljan aktuelnom šampionu da sruši Anži (1:0) i upiše novu pobedu u šampionatu Rusije.

Bila je to lepa akcija ekipe iz rodnog grada Vladimira Putina, a nakon što su fudbaleri Zenita izmenjali loptu lepim pasovima, Hulk je poslužio Dzjubu koji je postigao 14. pogodak u sezoni dovoljan za trijumf.

Ipak, znaju u Sankt Peterburgu da više ništa ne zavisi od njih, već da je potrebno da CSKA i Rostov koji imaju četiri, odnosno dva boda prednosti na tabeli, počnu sa kiksevima, kako bi šampion opet došao u priliku da odbrani krunu.

Sjajno popodne imala je i Mordovija koja se probudila u poslednja dva kola i drugom uzastopnom pobedom protiv direktnog rivala na gostovanju u Krasnodaru (2:1) najavila beg ka bezbednoj zoni ili barem basražu za opstanak. Lutsenko je već u drugom minutu doveo Mordoviju u vođstvo, ali je u šestom Balde postigao izjednačujući pogodak za Kubanj.

Ipak, u drugom poluvremenu Mordovija je sjajno prisitsla domaćina, a u 85. minutu posle kornera sa desne strane sjajno je u šesnaestercu Kubanja skočio Milan Perendija i glavom prikucao loptu u mrežu za konaćnih 2:1.