""
""

Savićevom Drezdenu još jedna šansa za ostanak u Cvajti!

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.05.13. | 15:41

Posle kompletiranog poslednjeg kole Nemačke druge lige, Dinamo je takmičenje završio na 16. mestu koje vodi u plej-aut borbu

Koliko će samo navijači i igrači Drezdena žaliti zbog prikazane igre u ovoj sezoni, koja je u krajnju ruku bila očajna! Vujadin Savić i njegovi saigrači klub su doveli na stub srama i vrlo malo je falilo da nekadašnji evropski velikan završi u trećoj ligi! Ipak, na kraju, Drezden je nekako obezbedio mogućnost da u plej-aut borbi izbori opstanak i što pre zaboravi ovu bruku.

Dinamo je u utakmici poslednjeg, 34. kola savladao otpisani Regensburg sa 3:1, ali slaba je to vajda, s obzirom da je AUE u gostima savladao takođe već otpisani Sandhauzen i izborio opstanak u ligi!

Apsolutni heroj je Jan Hokšejdt, koji je postigao zlata vredan pogodak u 79. minutu i tako očuvao svoj tim u Cvajti.

Što se tiče Drezdena, Regensburg je mogao vrlo lako da potpuno ponizi rivala, s obzirom da je prvi poveo na utakmici i to preko Kokea u 47. minutu. Međutim, usledio je brz odgovor domaćina, koji je preko dvostrukog strelca Pavela Forta stigao do brzog preokreta (51, 55), da bi konačni rezultat postavio Kristijan Fijel sa bele tačke u 83. minutu utakmice.

Drezden će u borbi za opstanak igrati sa trećeplasiranim timom treće lige Nemačke, Osnabrukom.