""
""

Seltik dobio verski duel: Letele staklene flaše u Belfastu, Sinkler se igrao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 14.07.17. | 19:49

Šampion Škotske na gostovanju Linfildu rešio pitanje plasmana u treću rundu kvalifikacija za Ligu šampiona - 2:0

Korner je nekad bio pola gola! Ponekad je i savremenom fudbalskom dobu, posebno kad igra Seltik! Uigranim prekidima ekipa Brendona Rodžersa slavila je na gostovanju Linfildu u Severnoj Irskoj i praktično osigurala plasman u treću rundu kvalifikacija za Ligu šampiona - 2:0.

Meč je odigran u vrlo zapaljivoj atmosferi, igrači Seltika su se osećali kao u ratnoj zoni. Ništa neočekivano, ako se zna da je Linfild protestanski klub i da mu je dugo kroz istoriju najveći rival bio Seltik iz Belfasta.

I ta užarena atmosfera nije smetala ekipi Brendana Rodžersa da po kratkom postupku reše pitanje konačnog plasmana. Gosti su poveli u 17.minutu pogotkom Sinklera. Svemu je prethodila gužva posle kornera.

Isti igrač je pet minuta kasnije serijiom driblinga izborio još jedan udarac iz ugla. Tada je ponetirao Rogić. Veselili su se navijači Seltika, a domaći fanovi zasipali teren čak i staklenim flašama. Sredinom drugog poluvremena Grfitis iz Seltika je dobio žuti karton, nakon što je odugovlačio sa iztvođenjem kornera i pokazivao sudiji na staklene flaše.