""
""

Seltikova mašina ne staje! Rodžersov treći trofej u Glazgovu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.05.17. | 18:44

Golom Toma Rogića u sudijskoj nadoknadi Seltik protiv Aberdina osvojio škotski FA kup

Kakva sezona za Seltik! Brendan Rodžers verovatno ni u najluđim snovima nije mogao da zamisli da će na isteku prve godine u slavnom klubu u rukama imati čak tri pehara.

Kelti su sezonu završili osvajanjem škotskog FA kupa pobedom nad Aberdinom od 2:1. I to ne bilo kakvom, već golom Toma Rogića u drugom minutu sudijske nadoknade.

A sve je počelo tako dobro za Aberdin koji je poveo u devetom minutu preko Džonija Hejsa. Samo dva minuta trajala je radost navijača Aberdina, pošto je u 11. Stjuart Armstrong doneo izjednačenje Seltiku.

I napadali su Kelti u nastavku utakmice, stvorili više prilika za pogodak, ali delovalo je da će meć otići u produžetke. A onda je Tom Rogić u jednom od poslednjih napada regularnog toka posle solo prodora zatresao mrežu nesrećenog Aberdina.

Seltik je prethodno pod Rodžersovim vođstvom osvojio titulu prvaka i škotski Liga kup.