""
""

Slimani i Akvilani su pravi Lavovi! Vukčević žari i pali u Bragi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.08.15. | 22:09

Lisabonski lavovi drže korak u trci za prvo mesto na startu prvenstva. Sporting je u gostima pobedio Akademiku sa 3:1 u meču trećeg kola Primeire, a prvi gol u dresu lisabonskog velikana postigao je Alberto Akvilani.

Pokazao je nekadašnji italijanski reprezentativac da bi mogao da bude dobro pojačanje za Sporting samo da ga mimoiđu povredu, što često nije bio slučaj u dosadašnjoj karijeri.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica Sportinga na početku sezone, ovaj put nije bilo toliko drame i neizvesnosti.

Već u petom minutu Karlos Mane je doveo Lavove do prednosti, a kada je Islam Slimani u 24. minutu povisio na 2:0 postalo je jasno da je potrebno da se desi čudo kako bodovi ne bi otišli u Lisabon.

A čuda se u fudbalu ipak ne dešavaju svaki dan. U 33. minutu Rabiola je iz penala smanjio zaostatak Akademike, ali više od toga domaćin nije mogao.

Posao je Sportingu bio olakšan od 82. minuta kada je drugi žuti karton i isključenje zaradio Fernando Alešandre, a samo minut kasnije iz penala tačku na pobedu stavio je Akvilani.

Fudbaleri Brage su na svom terenu pregazili bivšeg šampiona Boavistu sa 4:0, a junak večeri bio je dvostruki strelac, crnogorski reprezentativac Nikola Vukčević.

Po jedan pogodak u duelu sa crno-belima iz Porta postigli su Brazilci Krislan i Alan Silva iz penala. Na ovaj način Braga se na neki način iskupila za od šokantnog poraza protiv Rio Avea prošle nedelje.