"slavlje Želsona Martinsa"

Slimani se oprostio golom, ali ovo je sezona Želsona Martinsa - Porto pao na Alvaladeu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.08.16. | 21:02

Posle preokreta 2:1 za čelo Primeire

slavlje Želsona MartinsaBenfika i Braga imale su tu privilegiju da prespavaju na čelu Primeire, ali to je bilo sve što je Sporting bio spreman da prepusti rivalima. U velikom derbiju trećeg gola portugalskog prvenstva lisabonski Lavovi su doveli stadion “Žoao Alvalade“ u stanje euforije savladavši preokretom Porto sa 2:1.

Apsolutni junak meča bio je21-godišnji Želson Martins, koga je Žorž Žezus prošlog leta promovisao u Sportingovog prvotimca. Martins je izabrao najbolji mogući trenutak da se šefu oduži, ujedno i ublaži i tugu navijača zbog izvesnog odlaska Islama Slimanija u Lester za 30.000.000 evra.

Slimani se, istina, odjavio kako i dolikuje rasnom golgeteru. Pogotkom kojim je Sporting anulirao raniji gol Felipea. Ali i tada je Želson Martins uradio najveći deo poslao. Dočekao je loptu posle stative uzdrmane iz slobodnog udarca i loptu proturio iza leđa Ikera Kasiljasa. Slimani je tu bio samo da se osigura da lopta celim obimom pređe gol liniju.

Samo 12 minuta kasnije Martins je ponovo bio koban po goste. Jedna ubačena lopta odbila se do Brajana Ruiza - možda ju je Kostarikanac zaustavio rukom što je kasnije izazvalo burne proteste Kasiljasa pre svih - ali sudijska se nije čula. Odložena lopta do Želsona Martinsa i rezantan prizeman udarac za preokret već u 26. minutu.

Posle tri kola Primeire - Sporting usamljen na čelu. Sa maksimalnih devet bodova. Porto je ostao na šest.