""
""

Sneg okovao Holandiju, kiksnuo i Tvente

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.01.13. | 21:47

U tri meča viđena samo dva gola, najviše zahvaljujući lošim vremenskim uslovima za igru. Herenven tone, Tventeu remi bez golova protiv RKC

Sneg i zima su učinili svoje, pa od trardicionalno golgeterski raspoloženih ekipa u holandskoj Erediviziji nismo videli mnogo... Samo dva gola u tri meča odigrana danas su najviše rezultat loših vremenskih uslova za igru, što je išlo na ruku autsajderima.

Tvente nije uspeo da na pravi način iskoristi kiks PSV-a i da mu pobegne tri boda na čelu tabele. Odigrali su samo 0:0 na svom protiv RKC. Uspeli su da iskoče na lidersku poziciju, ali sa samo bodom prednosti u odnosu na Filipsovce, umesto očekivanih tri. Čak su najbolju šansu na meču propustili gostujući fudbaleri, kada je golman Mihajlov u 88. mintuu čudesno intervenisao posle šuta Bukarija.

Bez golova umalo da se završi i u Bredi gde je gostovao Venlo, alu je četa Nebojše Gudelja uspela da slavi golom Botegina u 92. minutu.

Sa lošim partijama je nastavio Herenven koji je kod kuće poražen od Heraklesa sa 0:1. Gol odluke je postignut već u 1. minutu kada je Everton bio precizan za goste, a najbolju priliku za domaće je propustio novajlija Ut posle asistencije Đuričića.

Az Alkmar je u derbiju kola pregazio Vitese, a Altidor je postigao čak tri gola...