"Hrgota"
"Hrgota"

Spas Borusije u drugom minutu nadoknade: Hrgota rasplakao Dinosauruse i približio Menhengladbah Ligi šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.02.15. | 17:38

Bez pobednika u Hamburgu - 1:1

HrgotaTo je fudbal, to je Nemačka. Nije gotovo dok sudija ne svira kraj. A na Imteh areni brži od sudijske pištaljke bio je Branimir Hrgota, u drugom minutu nadoknade vremena poravnao je rezultat i samo sedam dana posle debakla od Bajerna zadao još jedan udarac u bradu navijačima Hamburga - 1:1.

Napadač poreklom iz Bosne i Hercegovine sjajno se snašao posle kornera, samo 12 minuta pošto je ušao na teren, glavom krunisao jednu od retkih prilika tima Lusijana Favra, koji je i u četvrtom uzastopnom susretu sa ekipom iz najveće nemačke luke ostao neporažen (prethodno tri pobede).

A činilo se da će 52.105 gledalaca na Imteh areni imati razloga za radost, pošto je mađarski vezista Zoltan Štajber, 16 minuta pre kraja odlično završio akciju koju je oduzetom loptom na sredini terena započeo Slobodan Rajković, nastavio Artoms Rudnevs i levom nogom plasirao loptu u mrežu Zomera. Njegov drugi gol u sezoni za - izgledalo je - napredak Hamburga na tabeli čak do desetog mesta. Ovako, jednom od najstarijih nemačkih klubova sledi borba za opstanak.

Nije samo primljeni gol u drugom minutu nadokade uzdrmao ambicije jednog od nemačkih Dinosaurusa, već i povreda Ivice Olića sredinom prvog poluvremena. Hrvatski reprezentativac je u 25. minutu morao van teren, njega je zamenio Rudnevs i - ako ništa drugo - bar asistirao za tek 15 pogodak najlošijeg napada Bundeslige.

S druge strane, Borusija je ovim bodom iskoristila kiks Šalkea i vratila se na treću poziciju, koja garantuje plasman u Ligu šampiona, a sjajnu priliku da tu i ostane imaće u narednom kolu pošto na Borusija park stiže skromni Paderborn.

Hamburg, za koji su ceo meč igrali srpski internacionalci Slobodan Rajković i Gojko Kačar, 28. februara gostuje u Frankfurtu.