"Odbranjen penal Čičizole"

Specija je Kup specijalac, a njen golman apsolutni junak - odbranio, pa dao penal i izbacio Palermo (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 30.11.16. | 18:11

Leandro Čičizola je ime dana na Apeninima

Odbranjen penal ČičizolePalermo je igrao Kup, ali i opstanak u Seriji A sada se čini apsolutno nemogućim. Jer toliko loše igraju Sicilijanci, da su takmičenje u najmasovnijem takmičenju Ialije završili porazom od drugoligaša Specije u osmini finala. Apsolutni junak meča bio je golman gostujućeg tima Leandro Čičizola, koji je u petoj seriji odbranio penal Norberta Baloga, a potom i sam bio siguran egzekutor sa bele tačke.

Edoardo Goldaniga je u šestoj seriji šutirao preko gola, da bi zatim Frančesko Miljore pogodio za konačnih 5:4.

U regularnom toku meča, pa i naknadnih 30 minuta ništa vredno pomena. Specija je u prvih pola sata imala inicijativu, pa je trener Palerma Roberto De Zerbi na poluvremenu uveo zvučnija imena u igru. Nije vredelo. Dva pokušaja Palerma, Specija je možda imala i ozbiljnije prilike.

Uostalom, specijalizovala se Specija za Kup. Prošle sezoner je, tek da podsetimo, izbacila Frozinone, ali i Romu.

Što se tiče Palerma, utisak je da je samo pitanje trenutka kada će De Zerbi biti smenjen. Ali teško da će i to rešiti sve probleme na stadionu "Renco Barbera".