"Lavovi slave s pravom"

Sporting do preokreta uz asistenciju sudije Fereire (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.02.15. | 20:47

Lisabonski Lavovi upisali i šestu uzastopnu pobedu. Aruka je mogla samo do časnih 1:3

Lavovi slave s pravomMožda je Benfika daleko odmakla, ali Sporting i Porto vodiće veliku bitku za direktan plasman u Ligu šampiona. Lisabonski Lavovi su u 19. kolu Primeire dokazali da su u formi savladavši domaću Aruku posle preokreta - 3:1 za šestu uzastopnu pobedu u šampionatu Portugalije.

Krenulo je loše, pošto je David Simao sa penala u 22. minutu autsajderu doneo inicijalno vođstvo. Nije dugo potrajalo. Sporting je odmah odgovorio preko Fredija Montera, koji je sedmim prvenstvenim pogotkom vratio goste u igru. U listu strelaca kasnije je svoje ime upisao i Tobijas Figueiredo, ali je onaj presudni, drugi gol za lisabonske Lavove bio delo Peruanca Andrea Karilja.

Međutim, ni Kariljo nije bio najzaslužniji za potpuni preokret Sportinga. Bio je to sudija Žorž Fereira. Sasvim slučajno istina. Taj pogodak za preokret je naime Sporting postigao baš zato što je Fereira prekinuo jednu kontru Aruke. Bez ikakve namere naravno. Ali sa kobnim posledicama po domaći tim.

Ruku na srce, Sporting je svih 90 minuta diktirao tempo igre, pa nema sumnje da bi i bez "pomoći" Fereire stigao do bodova koji su ga Benfiki približi na sedam bodova zaostatka.