""

Svanulo i srpskom Mehelenu, pogodio Kosanović

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.10.15. | 22:45

Katastrofa Crvenih u belgijskom šampionatu...

Konačno! Fudbaleri Mehelena zabeležili su pobedu u prvenstvu Belgije, prvu od 21. avgusta. Ekipa Aleksandra Jankovića savladala je kod kuće Sen Truden sa 3:0 u 11. kolo Pro lige i najavila bolje dana za svoje navijače.

U pomentom periodu Mehelen je upisao tri poraza i dva remija, ali ruku na srce, osvojio je i bod protiv najtrofejnijeg belgijskog kluba Anderlehta.

Da večerašnji trijumf srpskog Mehelena bude još slađi potrudio se Miloš Kosanović koji je postigao prvi gol iz penala u 12. minutu.

Kada je Tim Matijs u 55. minutu povisio na 2:0 bilo je jasno da bodovi ostaju na stadionu Ahter de kaserne (Iza kasarni), a konačan rezultat postavio je Sofijan Hani u 79. minutu.

Pre šest godina šampion Belgije i suvereni vladar, a sada na dnu i čvrsto drži „fenjer“ u svojim rukama. Standard iz Liježa ponovo je doživeo neuspeh, a u kakvoj situaciji se nalazi nekada najbolji belgijski tim govori i činjenica da je bodove sa stadiona Moris Dofran odneo i Vesterlo!

Tim koji je bio u seriji od sedam utakmica bez pobede propisno se iživeo protiv slabašnog domaćina i slavio rezultatom 2:1, iako je vrlo lako gost mogao i do daleko ubedljivijeg trijumfa.

Već posle prvih 45 minuta Vesterlo je imao dva gola prednosti – a apsolutni heroj i arhitekta velikog uspeha bio je dvostruki strelac Benjamin Coler, koji je mrežu zatresao u 9. i 44. minutu.

Ipak, domaćin je uspeo da pregrmi ogroman pritisak i preko Benjamina Teteha prepolovio zaostatak. Ali, do preokreta, ili bar boda, nije mogao.