"Dominantna Steaua"

Steaua ne popušta, Univerzitatea razbijena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.10.14. | 21:58

Lak zalogaj za Steauu bila je Univerzitatea iz Kluža. Gosti su sa četiri komada poslati kući a šampioni su ostali na prvom mestu

Dominantna SteauaBez većih problema, Steaua je savladala Univerzitateu i zadržala tri poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Kluž. U ranije završenim utakmicama u nedelju, Krajova i Konkordija su odigrali 1:1 golom Ferfelee (Krajova) u devedeset drugom minutu. Indentičnim rezultatom je završen meč Gaz Metan – Astra, jer domaći nisu uspeli da zadrže prednost i iznenade favorizovanu Astru.

Dominirala je Steaua tokom čitavog meča iako je Buska uspeo da smanji na 2:1 u drugom poluvremenu, nije bilo dileme da li će ekipa koju predvodi Konstantin Galka, upisati sva tri boda. Najlepši momenat na utakmici je svakako gol Pola Pape koji se sjajno snašao u šesnaestercu Univerzitatee i makazicama, pogodio bliži ugao Veselovskog.

Velika je gužva u borbi za treću poziciju koja vodi u Ligu Evrope, pa između trećeplasiranog Petrolula i osmoplasiranog Brašova, razlika je samo četiri boda. Petrolul će imati priliku da već u ponedeljak veče, kada očekuje Čahlaul, poveća razliku u odnosu na najbliže pratioce