"Kuban dva puta uzalud vodio: Popov"

Strašan derbi u Krasnodaru: Uzalud golčina Sosnina, Bikovi bocnuli Kuban i plaše Zenit (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.04.15. | 19:52

CSKA iz Moskve ne sme da kiksne jer rizikuje da ostane bez Lige šampiona

Kuban dva puta uzalud vodio: PopovU gradskim derbijima obično ne odlučuje ni kvalitet, ni trenutna forma, kao ni plasman na tabeli, ali to ne važi kada je u pitanju krasnodarski derbi. Kuban je dva puta vodio, Krasnodar dva puta stizao i, kako to obično biva, uspeo totalno da preokrene rezultat - 3:2. Bikovi su tako ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu, zadržali drugu poziciju koja donosi kvalifikacije za Ligu šampiona, a s obzirom kakav su zalet uhvatili plaše Zenit, koji ima sedam bodova više i meč manje, tako da klub iz Sankt Petersburga neće smeti mnogo da se opusti. CSKA iz Moskve ne sme više da kiksne jer rizikuje da ostane bez Lige šampiona...

Derbi u Krasnodaru opravdao je očekivanja više od 20.000 navijača. Viđeno je pet golova, od toga jedan, odnosno prvi je za TV špice. Sosnin je u 30. sa velike udaljenosti poslao pravi projektil koji ni dva golmana ne bi mogla da ukrote, postogao je gol koji će konkurisati za najbolji u aktuelnoj sezoni ruske Premijer lige, ali je sve pokvario sedam minuta kasnije Perejra pošto je izjednačio i ponovo se krenulo iz početka.

U nastavku meča Kuban ponovo dolazi do vođstva preko Ignatjeva, međutim, majstor Širokov sam sebi je namestio poziciju za šut i Krasnodar je još jednom izjednačio. Taj pogodak kao da je demoralisao uslovno rečeno gosta, pa je raspoloženi Širokov asistirao Kalešinu u 79. minutu za veliku pobedu - 3:2.