"Navijači Karlsruea"

Stručnjak za utakmice van svog stadiona: Bomba Paskvala Grosa odjekuje Hajdenhajmom! Ingolštat juriša ka Bundesligi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.04.15. | 20:58

Lider Cvajte siguran i na gostovanju, Karlsrue siguran, kiks Darmštata

Navijači KarlsrueaKratkotrajno zastajkivanje početkom proleća, ali kako sezona ulazi u finiš tako i fudbaleri Ingolštata pojačavaju ritam i opravdavaju ulogu favorita za plasman u Bundesligui. Lider Cvajte je odigrao još jedan sjajan meč i bez poteškoća odneo bodove sa Vojt arene, gde je porazio neubedljivi Hajdenhajm - 1:0.

Čovek odluke bio je Paskval Gros, sredinom prvog poluvremena je na asistenciju Amerikanca Alfreda Moralesa odapeo strelu sa 25 metara zakucao loptu u mrežu Zimermana. Bio je to sedmi gol „desetke“ Ingolštata ove sezone, peti na gostovanjima, čime je potvrdio da sjajno igra pod pritiskom i da je možda i ključni igrač svog tima, koji sad ima šest bodova više od Darmštata.

Ulogu favorita opravdao je u poslednje vreme sve bolji Karlsure, na svom terenu je ponizio Gusare iz Sankt Paulija, zahvaljujući Ruvenu Heningsu, postigao je dva gola, stigao do kote 13 i statusa drugog strelca lige.

Od ekipa iz vrha korak unazad napravio je Darmštat. Iako je dugo bio jedan od prijatnijih iznenađenja prvenstva, mučio se sve do 17 minuta pre kraja kad je izvukao bod, ali što mu je, ipak, bilo dovoljno da se poravna sa Kajzerslauternom na drugoj poziciji, ali će Crveni đavoli u ponedeljak imati šansu da steknu bodovnu prednost.

14. GROJTER 27 6 11 10 26 32 29
15. MINHEN 1860 27 6 8 13 35 41 26