Dru Gaudlok

Surovi Armani s plus 25 do titule prvaka Italije

Vreme čitanja: 1min | pet. 15.06.18. | 22:51

Trento se tu ništa nije pitao

Trento je dao sve od sebe, ali to jednostavno nije bilo dovoljno. Armani nije želeo da se igra sa titulom, pa je u šestoj utakmici finalne serije dodao gas i ubedljivom pobedom od 25 razlike (86:71) sebi obezbedio četvrtu pobedu i titulu prvaka Italije. Treću u poslednjih pet sezona i ukupno 28. u istoriji kluba.

Ovu prelomnu, četvrtu pobedu, doneo im je pre svih Dru Gaudlok, koji je sa 21 poenom i četiri asistencije bio najbolji akter šestog meča. Mindaugas Kuzminskas je pomogao sa 15, Arturas Gudaitis je dodao 14, ali uz devet skokova. Kurtis Džerels je ubacio 12 poena, a imao i šest asistencija.

U poraženom timu dvocifreni su bili Dominik Saton (15), Šavon Šilds (14) i Toto Forej (14)

Pitanje pobednika se ipak nije postavljalo. Drugu četvrtinu Armani je rešio u svoju korist rezultatom 23:13 i na poluvreme otišao sa vođstvom od 48:33. Šilds je pritom zbog penala morao rano na klupu, pa iako su početkom poslednje deonice igrači Trenta prišli na 59:69 preokret nije bio ni blizu.

(FOTO: MN Press)