""

Sveci preživeli pakao Korzike! Ibra služio kao na tacni (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.01.14. | 19:08

Laveci i Matuidi pogađali za preokret protiv Ajačija (2:1)

Pari Sen Žermen je ispostavio prvi račun u 2014. Sveci su vratili milo za drago Ajačiju, koji je na početku Lige 1 napravio senzaciju na Parku prinčeva, ali je u prvom kolu drugog dela favorit, ipak, opravdao očekivanja i pobedom 2:1 pobegao Monaku na pet bodova.

Kao i 18. avgusta, kad je bilo 1:1, izbranici Lorana Blana ponovo su loše otvorili utakmicu, dozvolivši Eduardu da na pas Andrea već u 6. minutu razveseli publiku na Korzici. U tim trenucima na suprotnoj strani opet je blistao golman Očoa, do ludila dovodeći Ibrahimovića i Kavanija, koji nikako nisu uspevali da pronađu način da ga matiraju i činilo se da su gosti na rubu poraza, ali je onda priradio Ezekijel Laveci. Argentinac je iskoristio sjajan pas Ibrahimovića i pred odlazak na odmor poravnao na 1:1.

Dugo je taj rezultat stajao na semaforu, Ajačio je pretio iz kontre, Sirigu je morao da spašava nekoliko opasnih napada, međutim, gosti iz Pariza su suviše kvalitetni, pa je do izražaja došla činjenica da imaju igrače koji, u svakom trenutku, mogu da pogode cilj. Tako je 16 minuta pre kraja u prvi plan iskočio Blaz Matuidi i doneo Svecima tri važna boda.

I ponovo je tačan pas bilo delo Zlatana Ibrahimovića, taman da Šveđanin popravi statistiku, pošto je do večeras Ajačio bio jedini tim u Francuskoj protiv koga nije postigao gol ili upisao asistenciju.

LIGA 1 – 20. KOLO

Monpelje – Monako 1:1 (0:0)