Svetac iz Venecuele srušio Herenven (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.09.15. | 22:10

NEC zabeležio trijumf u uvodnom meču šestog kola Eredivizije

Kristijan Santos

Uvodni meč šestog kola holandskog šampionata pripao je ekipi NEC-a koja je na svom “De Gofert” stadionu savladala Hernven sa 2:0 (1:0).

Junak trijumfa domaćina, koji je tim iz Nejmehena vinuo na poziciju koja vodi u Evropu, bio je Venecuelanac Kristijan Santos koji je postigao oba pogotka za domaćina. Prvi je dao već u 18. minutu, kada je nakon rikošeta u šesnaestercu gostiju pogodio mrežu Herenvena sa nekih petnaestak metara.

Konačan rezultat postavljen je u 74. minutu. NEC je izveo korner sa leve strane, a u gužvi u petercu Hernvena najbolje se ponovo snašao Santos koji je prikucao loptu za trijumf domaćina.

Inače, treba istaći da je Herneven možda i oštećen na ovom meču, s obzirom na to da mu nije dosuđen čist jedanaesterac kod rezultata 1:0 za NEC. Sudija je smatrao da je gostujući igrač simulirao, pa mu je pokazao žuti karton.