"Radost Bufela i gostiju iz Genka"

Tata Bufel utišao Muskron, Muliću crveni posle tri minuta na terenu!? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.02.16. | 22:15

Novi poraz ekipe koja u sastavu ima nekolicinu Srba. Šarlroa kao gost slavio u sjajnom okršaju sa Varegemom - 3:2

Radost Bufela i gostiju iz Genka

Jedna od najgorih ekipa u Belgiji, Muskron, koji u svom sastavu ima nekolicinu srpskih fudbalera, nastavio je sa lošim rezultatima u tamošnjem šampionatu. Kao domaćini poraženi su od Genka sa 0:1, pa je ovaj tim ostao na deobi poslednjeg mesta na tabeli zajednos sa Vestrloom (oboje imaju po 23 boda).

Nijedan od naših internacionalaca nije dobio poverenje od starta utakmice, a tek u nastavku trener De Bek je poslao na teren Filipa Markovića i Fejsala Mulića, dok je Nikola Aksentijević ceo meč presedeo na klupi. Nevolje za Muskron počele su u 52. minutu, kada je drugi žuti karton zaradio vetran Kulibali.

Bio je to znak za Genk da krene u ofanzivu, a nakon duge akcije i smušene reakcije domaće odbrane, kapiten gostiju Tomas Bufel sjajno se snašao oko peterca Muskrona i obradovao brojne navijače ovog tima pogotkom u 63. minutu. Bio je to trenutak odluke na ovom susretu, a da od preokreta nema ništa bilo je jasno u 74. minutu kada je mladi reprezentativac Srbije Fejsal Mulić zaradio crveni karton i to direktan.

Samo tri minuta nakon što je ušao u igru sa klupe, nekadašnji napadač Minhena 1860 izbačen je nakon preoštrog starta na fudbalera gostiju Kabaselea.

U jednom od derbija sredine tabele sjajan meč odigrali su večeras Varegem i Šarlroa, a nakon volike drame u finišu gosti su slavili sa 3:2. Zulte je dugo jurio prednost i zijednačio je u 89. minutu preko Tijama na 2:2, ali je tamnoputi Ndogala u trećem minutu nadoknade doneo trijumf ekipi Šarlroa.