"Viljam Karvaljo"

Traže ga Mančester i Arsenal, a on pravi gluposti po Portugalu: Sporting ostao bez pobede zbog Karavlja (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 16.08.14. | 23:44

Akademika u nadoknadi ukrotila Lavove – 1:1

Viljam KarvaljoZa Viljama Karvalja su se otimali Mančester junajted i Arsenal, ali ako nastavi da pravi gluposti teško će se portugalski reprezentativac otisnuti na Ostrvo. U razmaku od svega 21 minuta vezista je zaradio dva žuta kartona i automatsko isključenje, a najviše njegovom krivicom Sporting je uskraćen za već viđenu pobedu na gostovanju u Koimbri – 1:1.

Da zlo po goste bude veće, Akademika je do dragocenog boda stigla u prvom minutu nadokande vremena, kad se činilo da bi Karavaljov crveni karton mogao da ostane nekažnjen. No, tako nije mislio Rafael Lopes, pa je iskoristio brojčanu prednost i nesmotrenost odbrane ekipe iz Lisabona, matirao Patrisija i već uveo Lavove u zaostatak za Portom, koji je juče savladao Maritimo.

Na taj način na značaju je izgubio pogodak peruanskog napadača Andre Martina Karilja Dijaza, koji je u 16. minutu iskoristio sjajan centaršut Džefersona i glavom pogodio za vođstvo Sportinga.

A onda je na scenu stupio Kavarljo i sve upropastio...