""
""

Trećeligaš napravio podvig u FA kupu: Vil Grig izbacio Vest Hem

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.01.18. | 17:59

Napadač iz Severne Irske srušio Čekićare i postao najbolji strelac takmičenja sa pet golova - 2:0

Veliko iznenađenje u Viganu! Tim Pola Kuka je na krilima miljenika domaće publike Vila Griga u četvrtom kolu FA kupa izbacio favorizovanog premijerligaša Vest Hem. Prvoplasirani tim engleske Lige jedan je pokazao kvalitet i da poseduje tim koji je po kvalitetu za viši rang takmičenja – 2:0 (1:0).

Napadač iz Severne Irske je bio strelac oba pogotka za domaćina, koji je iskoristio isključenje Artura Musakua na početku drugog poluvremena i kreirao najveće iznenađenje ove runde u najstarijem takmičenju na planeti. Vil Grig je došao do brojke od pet postignutih golova u ovom takmičenju i najbolji je strelac FA kupa u ovoj sezoni.

Dejvid Mojes može da se vadi na isključenje svog veziste, ali je Vigan u tom trenutku imao vođstvo od 1:0, pa se ne može reći da je taj trenutak odlučio pobednika. Škot je na teren izveo tim koji je morao da prođe u narednu fazu takmičenja, a nije mu pomogao ni debitant Žoao Mario, koji se na terenu našao u drugih 45 minuta.

Sautempton je u premijerligaškom derbiju savladao Votford golom Džeka Sivensa (1:0), a u startnoj postavi domaćina bio je i srpski reprezentativac Dušan Tadić. Brajton je golom u 90. minutu eliminisao Midlzbro i tako izbegao ponovljeni meč na svom stadionu, što nije pošlo za rukom Svonsiju, koji je remizirao sa Nots Kauntijem (1:1).