""

Tvente je ponovo u naletu, Fejenord ima zbog čega da strahuje! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.04.14. | 22:48

Dvostruki strelac Berven odlučio pitanje pobednika, Kambur iznenadio Vitese, dok je Herenven bio bolji od Go Ahed Iglsa

Tvente ponovo hvata zalet i formu iz prva dva meseca 2014. godine i juriša ka drugoj poziciji na tabeli! Posle nekoliko loših partija i rezultata koji su ih spustili na zemlju, puleni Mikela Jansena upisali su trijumf nad fenjerašem Rodom i tako došli do druge vezane pobede – 3:0.

Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno već posle prvog kvartala utakmice, pošto je napadač Torgin Berven već u tom momentu postigao dva pogotka i jasno stavio do znanja protivniku da bodovima ne može da se nada na ovom meču.

Prvi pogodak pao je već u 11. minutu posle jedne fenomenalne akcije domaćina, a Berven je primio loptu "na tacnu" i akciju završio bez previše muke.

Svega 14 minuta kasnije isti fudbaler je duplirao prednost, pošto je iskoristio jednu očajnu reakciju protivničke odbrane i sa nekih 11 metara poslao loptu pored Kurte.

Tačku na utakmicu stavio je Ebecilio u 53. minutu pogotkom sa ivice šesnaesterca.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić proveo je na terenu svih 90 minuta.