"Andrej Prepelica"

U Rumuniji nema domaćinskog suđenja, Steaua dobila Kluž u derbiju

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.08.14. | 21:53

Mutu postigao gol u petardi Petrolula na gostovanju Jaši

Andrej PrepelicaDanas su u Rumunije odigrane tri prvenstvene utakmice, a zanimljivo je da su na svakoj domaćini zaradili po crveni karton.

Steaua je u poslednjem meču dana rutinski savladala Kluž na gostovanju 1:0 (1:0). Već u 16. minutu gosti iz prestonice dolaze do prednosti, a sve je bilo mnogo lakše kada je Negruc dobio direktan crveni karton. Ipak ni domaćini nisu odustali i do kraja meča se igralo prilično oštro pa su u drugom poluvremenu. viđena po tri žuta kartona na obe strane

U prvoj utakmici dana Botošani je uspeo da savlada Astru sa 1:0 (0:0) iako je igrao sa igračem manje od 68. minuta kada je drugi žuti dobio Jank. Ne samo da domaćini nisu izgubili meč, već su sa desetoricom došli do tri boda u finišu meča, Batin je u 86. minutu postigao jedini gol na meču.

Petrolul je na gostovanju Jaši zapalio petardu i posramio domaćina sa 5:1 (1:1). Domaćini su bili konkurentni u prvom poluvremenu, samo šest minuta posle gola Petrolulovog Teišeire je Vesli izjednačio, ali onda je Mitić dobio crveni u nadoknadi prvog poluvremena i ostavio ekipu na cedilu. Adrijan Mutu je doneo prednost svojoj ekipi pet minuta posle nastavka igre, a Tamuz je u 56. i 71. tresao mrežu. Tačku na meč je stavio Albin u 93. a šest minuta pre toga je Alkenat brojčano izjednačio ekipe pošto je zaradio drugi žuti karton i to samo šest minuta posle prvog.