"Gol Dijafre Sakoa"

Vest Hem ispustio 2:0, Totenhem se spasio u 95. minutu... I opet Heri Kejn! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.02.15. | 14:46

Aleks Song tragičar utakmice

Gol Dijafre SakoaRivalstvo je staro decenijama, ali činjenica je da poslednjih godina Vest Hem kvalitetom zaostaje za Čelsijem, Arsenalom, Totenhemom... Čak i u možda i najboljoj sezoni u 21. veku svi ti gradski rivali redom su tukli Čekićare. Ali na gostovanje kod Vajt Hart Lejnu došli su posle dve uzastopne pobede na tom stadionu. I nije vredelo. Nije vredelo ni to što su imali dva gola prednosti. Totenhem je pogotkom Harija Kejna posle penala u 96. minutu stigao do izjednačujućeg gola - 2:2 u 26. kolu Premijer lige.

Kejn je dakle preuzeo ulogu junaka meča, iako je Adrijan odbranio njegov udarac sa bele tačke, ali se lopta ponovo odbila na nogu najboljeg strelca Pevaca. Spasa nije bilo. Ulogu tragičra odigrao je neoprezni Aleks Song, koji kao da je glavom prevremeno otišao u svlačionicu. Imao je Kejn ispred sebe još jednog igrača Vest Hema, ali se iskusni Song poneo kao početnik. Zaleteo se kao da treba da probije zid. Nije tu bilo tragova kočenja. Kejn je pao, sudija Džonatan Mos je svirao najstrožu kaznu.

Tragičan kraj utakmice koja je slutila na Vest Hemovu bajku. Bar se tako činilo posle golova Šeika Kujatea i Dijafre Sakoa za vođstvo Vest Hema od 2:0. Kujate je realizovao savršen centaršut Arona Kresvela u 22. minutu. Sredinom drugog poluvremena, tačnije u 62. minutu, Mark Nobl je centrirao, a Deni Rouz napravio veliku grešku. Uvidevši da je Ener Valensija u ofsajdu, stao je i podigao ruku signalizirajući nedozvoljenu poziciju. Na njegovu nesreću lopta je preletela i Valensiju i Rouza, pa ju je na drugoj stativi sačekao najbolji strelac Sako...

Uzalud. Kao u onoj priči o kravi i kofi s mlekom. Sve dobro što su uradili u prvih sat vremena gosti su prosuli u poslednjih deset minuta. Prvo se Rouz iskupio za kiks kod drugog gola Vest Hema. U 81. minutu natrčao je na loše ispucanu loptu i vratio dramu u meč. A onda se Pevcima ukazao Song. Na ovom nivou takve greške skupo se plaćaju.