Vitese proslavio 400. pobedu bez Pantića, Roda pala i protiv Alkmara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.01.16. | 22:30

Tim iz Arnema kao gost lako savladao Kambur sa 2:0

Strelac za AZ: Vinsent Jansen

Vitese je i u 2016. godini nastavio seriju dobrih rezultata, a prva žrtva tima iz Arnema u novoj godini bila je ekipa Kambura koju su savladali kao gosti sa 2:0 (0:0), čime su ujedno zabeležili i 400. pobedu u Erediviziji.

Bez našeg Danila Pantića u timu (presedeo meč na klupi), ali sa Abiolom Daudom, koji je ušao u igru u poslednjih petnaest minuta, Vitese je zabeležio deveti ovosezonski trijumf, zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu.

Po hladnom vremenu gosti su poveli golom Albanca Rašice u 48. minutu, što je bio njegov osmi pogodak u sezoni, a tačku na zasluženi trijumf Vitesea stavio je Gruzijac Valeri Kizaišvili u poslednjim trenucima ovog meča.

Ekipa AZ Alkmara konačno je zablistala na gostovanju na način na koji je to nekada činila. Minimalan trijumf nad Rodom u Kerkradeu (0:1) doneo im je sjajni napadač Visent Jansen, koji je postigao jedini gol na meču. Gosti su celih 35 minuta u drugom delu igrali sa igračem manje, nakon isključenja štopera Lukasena, ali to nije pomoglo Rodi da izbegne poraz.

Takođe, ova ekipa je prvi put u istoriji vezala čak 14 utakmica bez trijumfa, što samo govori koliko je Roda u problemu. Srpski internacionalac Rajko Brežančić nije nastupio za goste na ovoj utakmici, ali je tim trenera Van den Broma pokazao da ima kvalitet da pokuša da se izbori za baraž u Evropu ponovo.

Ubedljiv trijumf zabeležio je i Cvole koji je kao domaćin pregazio Herenven sa čak 5:2 i novim trijumfom ostao na visokoj šestoj poziciji sa koje će moći da se bori i za Ligu Evrope u baražu nakon regularnog dela sezone. Fenjeraš De Grafšap stigao je večeras do druge pobede u sezoni i to kao domaćin protiv Ekscelziora - 2:0.

EREDIVIZIJA - 18. KOLO

Tvente - Herakles 4:0 (2:0)
/Ede 16, 60, Zijeh 30, Ter Avest 62/

Kambur - Vitese 0:2 (0:0)
/Rašica 48, Kizaišvili 90/

Cvole - Herenven 5:2 (2:0)
/Marselis 12, Van Polen 20, 55. penal, Brama 77, Nijland 87 - Te Frede 46, St Žust 79/

Roda - AZ Alkmar 0:1 (0:1)