""
""

Vještica nosio Partizan do trijumfa na startu Turnira prijateljstva

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.05.16. | 16:49

Kadeti fudbalskog kluba Partizan upešno su počeli takmičenje na Turniru prijateljstva Bijeljini, pošto su savladali skopski Vardar sa 3:1 u B grupi.

Igrač utakmice, bez dileme bio je Nemanja Vještica koji je postigao dva pogotka za ekipu trenera Milana Ristića. Vještica je protivničku mrežu zatresao najpre u petom, a zatim i u 24. minutu duela na stadionu u etno selu Stanišići.

Kada je Aleksandar Đorđijevski samo dva minuta kasnije savladao golmana Partizana, Nemanju Anđelića, činilo se da bi kadeti skopskog kluba mogli da zakuvaju situaciju na terenu.

Ipak, kako je vreme odmicalo, tako je Partizan strpljivom igrom i povremenim napadima čuvao vođstvo, a kada je Nikola Nović u 50. minutu posle gužve i prekida povisio na 3:1, bilo je definitivno jasno da će crno-beli staviti bodove u džep.

U prvoj utakmici B grupe, fudbaleri Osijeka i Sarajeva remizirali su 1:1. Upravo će Sarajlije u sredu od 12 sati biti sledeći protivnici crno-belih.

PARTIZAN – VARDAR 3:1

Stadion: Etno selo.
Glavni sudija: Stefan Maletić.
Strelci: Vještica (5. i 24. minut), Đorđijevski (26), Nović (59)

PARTIZAN: 1 Andjelić, 2 Željić, 3 Šehović, 4 Zekaj, 5 Marković, 6 Vještica, 7 Kokir, 8 Šehapi, 9 Nović, 10 Milosavljević, 11 Janković.
REZERVE: 12 Antić, 13 Despot, 14 Simunović, 15 Pantazis, 16 Bojić, 17 Vujić, 18 Ilić.

VARDAR: 1 Ziberi, 2 Trajkovski, 3 Antonovski, 5 Đurđijevski, 6 Ramić, 19 Peševski, 8 Ristovski, 10 Beriša, 11 Bitići, 7 Darlišta, 9 Đorđijevski.
REZERVE: 14 Petkovski, 15 Ali, 16 Sursu, 17 Filipovski, 18 Blagojević, 25 Timevski.

Vardarturnir prijateljstva bijeljinaSrbijaFK Partizanmeđunarodni fudbalMakedonijaEvropa