"Sportni trenutak"

Vojska joj uzela ime i grb, sudije i prosjaci iz Targu Mureša i dostojanstvo! Steaua na kolenima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.04.15. | 22:26

Četa Livija Ćobotarijua golom Dinamovog deteta Janisa Zikua stigla do minimalca od 1:0 i preuzela prvo mesto na tabeli Superlige

Sportni trenutakNaslađivali su se mukama rivala iz Dinama i Rapida, ali sada je karma došla po svoje i po ljude iz Steaue bacila u očaj. Klub bez imena i grba večeras je na zbog navijačkog bojkota sablasno praznoj Nacionalnoj areni u Bukureštu dans ostao i bez prvog mesta na tabeli. Tu privilegiju oduzeo mu je Targu Mureš, klub u kojem igrači već tri meseca nisu primili platu. Ali ne igra novac, već srce, a ono je u 29. kolu Lige 1 jače kucalo u igračima gostujućeg tima – 1:0 za Targu Mureš.

Najradosniji čovek na planeti večeras je 31-godišnji Janis Ziku. Nekada najveća nada rumunskog fudbala, čovek koga su posle transfera u Inter nazivali novim Adrijanom Mutuom. I pre svega dete drugog giganta iz Bukurešta – Dinama. Nevolje Steuae njega ne zanimaju.

U 37. minutu utakmice korner sa leve strane, suprotna stativa ostala je nepokrivena, a Ziku lako, previše lako pobegao uspavanom rivalu. Sam kao duh na pet metara od gola. Bilo je teže promašiti.

Svestan činjenice da je rezultat iznad lepote igre trener Liviju Ćobotariju je naredio povlačenje, igrači su počeli da se prenemažu po terenu već od 55. minuta. Tek tada je i Steaua shvatila da mora da krene u napad ne bi li stigla do izjednačenja i ostala na mestu koje znači trofej, kvalifikacije za Ligu šampiona i potencijalno 15.500.000 evra.

U drugom poluvremenu bivši evropski šampion je bio značajno opasniji, ali je bedem pred golom Eduarda Stančojua bio dobro ukopan. Prvi znaci slabosti pojavili su se tek u poslednjih 20 minuta igre.  Gabrijel Janču međutim nije uspeo da sa 18 metara pogodi nebranjenu mrežu gostiju, a i sudije na čelu sa Georgeom Gamanom odradile su svoje. U 80. minutu Fernando Varela je probio po desnom beku, zalomio, Laslo Sepsi ga je odneo i – što je mnogo bitnije – rukom zadržao loptu u sigurnoj zoni.

Očigledan penal. Na korak od sudije iza gol linije. Pištaljka se nije čula, pa su bodovi otišli u Transilvaniju. Da li će i titula?

LIGA 1 - 29. kolo: