""
""

Za titulu u Rusiji će se pitati strašni Spartak, het-trik Dzjube (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.07.13. | 19:53

Ekipa Valerija Karpina u gradskom derbiju demolirala Dinamo na Himki areni – 1:4

Titulu nisu osvojili tačno 12 godina, ali će se ovoga puta i te kako pitati za najvažniji trofej u ruskom fudbalu. Moskovski Spartak savladao je kao gost Dinamo u gradskom derbiju sa ubedljivih 4:1 i došao do maksimalnih devet bodova i učvrstio lidersku poziciju na tabeli Premijer lige.

Najzaslužniji za ubedljiv trijumf ekipe Valerija Karpina bio je nezaustavljivi Hurado, koji je postigao dva pogotka na ovom meču.

Spartak je pitanje pobednika u ovom meču rešio već nakon pola sata kada je vodio sa 3:0. Najbolji pojedinac ovog meča je prvi pogodak postigao u 7. minutu, Jakovlev je pet minuta kasnije povisio na 2:0, dok je treći mrežu Antona Šunina pogodio Emenike, a svaki put katastrofalno je reagovala odbrana ekipe Dana Petreskua.

Očajnog domaćina potpuno je nokaitora Španac Jurado, fantastičnim udarcem sa oko dvadeset metara od gola Dinama.

Čast očajne ekipe sa Himki arene donekle je spasio Voronjin, golom iz penala šest minuta pre kraja meča.

U duelu dva crnogorska Božovića, Miodraga i Mladena, slavu je pokupio Artjem Dzjuba. Napadač Rostova postigao je het-trik protiv Toma i praktično sam doneo sva tri boda - 3:0. Dzjuba je nekadašnjeg golmana Partizana savladao u 3, 65. i 84. minutu.

Ural je na poluvremenu imao minimalno vođstvo, ali je na kraju poklekao i izgubio od Volge - 1:2. Viđena su dva penala, s tim da je Karjaka za goste postigao pobedonosni u 80. minutu...