""
""

Zizu lansirao novo čudo od golmana protiv američkih zvezda - svog sina! Da li ste videli Sebaljosovu asistenciju? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 03.08.17. | 09:55

Luka Zidan bio heroj penal serije, pošto je dva puta zaustavio protivničke šuteve

Fudbaleri madridskog Reala oprostili su se od predsezonske turneje po SAD bez pobede u rukavu nakon 90 minuta igre. Doduše, Zidanovi rezervisti uspeli da savladaju Ol Star tim MLS lige posle penala, dok je rezultat posle dva poluvremena igre bio 1:1.

A onda, kada se pitanje pobednika odlučivalo sa kreča, Zinedin Zidan je lansirao novo golmansko čudo - svog sina Luku! Upravo je golobradi sin legendarnog Francuza bio taj koji je doneo trijumf Realu, pošto je bio uspešan u prve dve serije i odbranio Dvajerov i Dos Santosov udarac, tako što je oba puta pročitao rivala da će pucati u njegov donji, levi ugao. Inače, na ovom meču bio je treća golmanska opcija, pošto je na teren ušao u 72. minutu umesto Janeza, koji je prethodno zamenio Kejlora Navasa na poluvremenu.

Miks najvećih zvezda MLS lige, koju su predvodili Kaka, Švajnštajger i Vilja, nije uspeo dostojno da se suprotstavi Realovim drugopozivcima. O tome dovoljno govori podatak da je evropski šampion uputio 19 šuteva ka golu rivala, naspram samo pet udaraca Ol Star sastava.

Nije Benzema, niti je Bejl, ni Ronaldo koji je opet bio na poštedi... Već je gol za vođstvo Kraljevskog kluba postigao Borha Majoral sredinom drugog dela utakmice i to posle fantastične asistencije Danija Sebaljosa, koji je pronašao minimalnu pukotinu u protivničkoj odbrani i poslao loptu tik kraj noge Daksa Mekartija. Majoral je, uz malo sreće, uspeo da zatrese mrežu.

Izjednačenje je doneo Dom Dvajer u samom finišu utakmice, posle čega se ušlo u penal završnicu. A tamo je zablistao mladi Luka

MLS Ol-Star: Hauard (od 46. Frej), Garza (od 7. Bizli), Van Dam (od 46. Grana), Kapelhof, Zusi (od 46. Parkhurst), Švajnštajger (od 46. Mekarti), Bredli (od 46. Valeri), Kaka (od 46. Almiron), Altidor (od 31. Pjati) (od 61. Đ. Dos Santos), Đovinko (od 46. Nikolić), Vilja (od 46. Dvajer).

Real Madrid: Navas (od 46. Janjez, od 72. Luka), Ramos (od 46. Valjeho), Načo (od 72. Tehero), Kros (od 46. Sebaljos), Teo (od 61. Marselo), Vaskez (od 72. Oskar), Ljorente (od 61. Kazemiro), Asensio (od 61. Bejl), Majoral (od 61. Benzema), Isko (od 61. Kovačić), Ašraf (od 61. Karvahal).

Penali: Dvajer i Dos Santos promašili, Valeri, Almiron - Benzema, Bejl, Kovačić, Marselo.