""
""

Zmajevi ponovo bljuju vatru (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 30.01.16. | 21:33

Partija nešto iznad proseka bila je dovoljna da se osvoje bodovi na gostovanju i koliko-toliko primire navijači i javnost koja od Porta uvek zahteve samo trijumfa i titule

Fudbaleri Porta večeras nisu razočarali navijače, pošto su u gostima savladali Estoril sa 3:1 u utakmici 20. kola Primeire i tako ostali u trci za šampionsku titulu.

Pre nekoliko dana Zmajevi su poraženi na gostovanju Moreirenseu u Liga kupu, a ni večeras nisu baš briljirali.

Ipak i partija nešto iznad proseka bila je dovoljna da se osvoje bodovi na gostovanju i koliko-toliko primire navijači i javnost koja od Porta uvek zahteve samo trijumfa i titule.

Već u četvrtom minutu Dijego je zatresao mrežu Porta i nagovestio nove probleme za igrače slavnog kluba sa severa zemlje.

Stvari su polako počele da dolaze na svoje u 18. minutu, kada je Vinsent Abubakar izjednačio, a potpuni preokret doneo je Danilo Pereira 15 minuta kasnije.

Nisu mogli gostujući navijači baš mirno da gledaju utakmicu u nastavku jer je trebalo osigurati trijumf. A to se desilo tek u 82. minutu golom Andrea Andrea.

Ekipa Porta sada ima samo dva boda manje na tabeli od vodećeg Sportinga koji kasnije večeras dočekuje Akademiku.