Slavlje Bilbaovih igrača (©Reuters)

Alkojano bez novog čuda, ali poginuo herojski; Bilbao i dalje može do dva trofeja Kupa kralja u ovoj godini (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.01.21. | 23:33

Bez novog iznenađenja

Bio je trećeligaš Alkojano pred novom senzacijom u Kupu kralja, međutim, nije uspeo da posle Real Madrida eliminiše i novopečenog osvajača Superkupa Španije, Atletik Bilbao.

Tim koji se nalazi na deobi drugog mesta Segunde B ponovo je hrabro ušao u utakmicu protiv favorizovanog rivala i po završetku prvog dela vodio 1:0, ali nije uspeo da sačuva prednost. Gosti su po povratku s odmora uspeli da preokrenu i pobede 2:1, pa tako imaju priliku da se ove godine dvaput domognu pehara nacionalnog kupa, pošto će tek 3. aprila igrati prošlosezonsko finale s velikim rivalom Real Sosijedadom, koje je prethodno odloženo zbog pandemije korona virusa.

Večerašnjom pobedom Bilbao se plasirao u četvrtfinale, a do nje je došao golovima Asiera Viljalibrea u 53. i Injakija Vilijamsa u 78. minutu. Oba šutevima glavom.

Alkojano je prethodno poveo pogotkom Pabla Karbonela iz slobodnjaka u 39. minutu. Nije to bio toliko dobar šut, koliko je rezervni golman gostiju iz Baskije, Jokin Ezkieta, morao bolje da reaguje. Ime rivala u borbi za polufinale igrači Atletik Bilbaa saznaće u petak.