©AFP

Augzburg posle devet godina slavio u Menhengladbahu

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.01.24. | 19:39

Gosti za četiri minuta režirali preokret (2:1)

Samo bod iz prethodna četiri prvenstvena susreta, kao i negativna tradicija na gostovanju u Menhengladbahu najavljivali su težak posao za Augzburg. Gol Džordana Siebačeua u 26. minutu dodatno je otežao posao gostima koji su međutim sa dva gola u četiri minuta uspeli da stignu do trijumfa (2:1) iščekivanog od proleća 2015. godine.

Devet godina je Augzburg čekao na pobedu na Borusija parku, a potom je post prekuinuo na praktično identičan način kao i u susretu odigranom u maju 2015. Tada je gol Rafaela predstavljao sjajan rasplet iz perspektive domaćina, ali su gosti kasnije naplatili igrača više i za pet minuta režirali preokret i potom pobedu učinili još ubedljivijom (3:1).

Večeras je slika bila drugačija samo usled sitnih razlika. Isto je Borusija bio tim koji je prvi zadao udarac, a na gol Amerikanca gosti su odgovorili u drugom poluvremenu. Filip Tic je u 47. minutu doneo izjednačenje, a već u 51. Arne Engels je bio strelac za vođstvo Augzburga.

Poredeći sa prethodnim slavljem gostiju izostala je overa i treći gol koji bi ranije otklonio neizvesnost, ali je Augzburg svakako uspeo da očuva razliku i stigne do dragocenih bodova. Pobedom, petom u sezoni, gosti su pretekli na tabeli večerašnjeg rivala koji je osmi put u aktuelnoj takmičarskoj godini ostao praznih šaka.