Bod po pod - Serija B: Šteta što Salernitana nije ranije formirala tim

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.02.22. | 17:33

Remi u Salernu, gde je gostovala Bolonja Siniše Mihajlovića - 1:1

Sa ove tačke gledišta ostaće velika žal što Salernitana ovaj tim nije formirala na početku sezone i što Davide Nikola nije imao priliku da ga pošteno uigra. Ovako, sa četiri vezana remija od završetka zimskog prelaznog roka nije uspela da pobegne sa dna tabele, a teško da će uspeti da napusti opasnu zonu do kraja sezone, a samim tim i sačuva prvoligaški status. Domaćin je bio prinuđen da juri prednost Bolonje čitavo drugo poluvreme i na kraju mu se upornost isplatila u 72. minutu kada je Nadir Zortea postavio konačan rezultat. Ipak, više od toga Salernitana nije mogla - 1:1 (0:1).

Domaćin je agilnije ušao u utakimicu. Edeson Laurenso je još u petom minutu ozbiljno zapretio Lukašu Skorupskom, ali je Poljak izuzetno reagovao. Na isteku pola časa domaći su nadali da će im biti dosuđen penal, ali je posle gledanja VAR snimka odlučeno da situacija nije za najstrožu kaznu. Samo 13 minuta usledila je kazna u vidu preporođenog Marka Arnautovića. Škotski levi bek Eron Hiki izvrsno je centrirao desnom boku, poslao loptu pravo na vrh peterca, posle čega je usledio izvrstan cim glavom austrijskog reprezentativca.

Ekipa Siniše Mihajlovića se organizovano branila u prvom delu drugog poluvremena, ali je Nikola uspeo da trgne ekipu uvođenjem Dijega Perotija i Lisa Musea. Važan deo posla u akciji kod izjenačujućeg gola odradio je upravo Muse koji je na pravom mestu pronašao Zorteu, a ovaj uz određenu dozu sreće uspeo da pronađe put do mreže Lukaša Skorupskog.

Domaćin je napadao i u finišu utakmice, konstatno je lopta bila pred kaznenim prostorom Bolonje, a onda je u 90. minutu Zortea mogao da izraste u apsolutnog heroja domaće publike. Mladi prvotimac Salernitane je dobro izveo slobodan udarac, ali je Skorupski uspeo da spreči potpuni preokret.

Bolonja se nalazi na 12. mestu i u ovom trenutku deluje prilično spokojno, pošto je na deset bodova udaljenosti od opasne zone.