Boli glava od promašaja - Steaua uništila derbi i zasela na tron (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.08.16. | 21:56

Bilo je svega. Red nervoze, red sporog, ali i dobrog fudbala

SLAVLJE IGRAČA STEAUE

Derbi, ali samo na papiru. U praksi, Steaua je klasa iznad Pandurija. Bar sudeći po večerašnjem meču. Vicešampion Rumunije slavio je na gostovanju u Targu Džiu 1:0 (0:0) i zaseo na lidersko mesto na tabeli posle šest odigranih kola.

Bilo je svega. Red nervoze, red sporog, ali i dobrog fudbala. Tim iz Bukurešta imao je inicijativu tokom većeg dela meča, ali je stratega gostiju Laurencija Regenkampfa glava zabolela zbog neefikasnosti svojih pulena.

Upornost se na kraju isplatila i gosti su zahvaljujući lepotici Fernanda Boldrina iz slobodnog udarca u
68. minutu došli do važnog trijumfa kojim su smenili ljutog rivala Dinamo sa trona.

Marko Momčilović odigrao je čitav meč za sastav iz Bukurešta, kao i Nikola Vasiljević u redovima domaćina.

Ranije danas Poli Temišvar je remizirao sa Klužom 1:1 (1:0). Domaći su poveli preko Kanua u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Bud u 71.