©Starsport

Bosić strelac posle dve godine za kraj negativne serije Javora

Vreme čitanja: 3min | sub. 01.04.23. | 18:01

Krilni fudbaler potpisao pobedu Ivanjičana protiv Voždovca (1:0)

Dve godine posta Radivoj Bosić prekinuo je danas na gostovanju Voždovcu potpisavši minimalac Javora u aplanjskoj (1:0) i ujedno okončavši seriju Ivanjičana od šest kola bez trijumfa.

Znatno nezahvalnija pozicija pred završne borbe u Mozzart Bet Superligi ispostavila se kao dovoljan motiv Javoru na gostovanju Voždovcu, te su izabranici Mladena Dodića zahvaljujući raspoloženom Strahinji Manojloviću sačuvali mirnu mrežu, a pogotkom Radivoja Bosića i odneli ceo plen.

Krilni napadač koji je zimus stigao u Ivanjicu iz Subotice, uspeo je da se upiše u strelce prvi put od aprila 2021. godine i dva pogotka u dresu Olimpije u ubedljivom slavlju (6:2) nas Koperom. Bosić, koji je još u omladinskim danima privukao pažnju prešavši iz Zvezdine škole (kao jedan od bisera klase 2000) u redove Partizana, ma dosadašnjem fudbalskom putu bio je daleko od očekivanog nivoa.Lutao je krilni napadač od švajcarskog Vila, preko Olimpije i portugalskog Nasionala nazad do Superlige i skromne jesenje uloge u Spartaku iz Subotice, ali je današnji duel stidljivo najavio njegov povratak na očekivani kolosek.

Akciju po desnom boku u kojoj je Norman Kembel uspeo da iza sebe ostavi Mateju Đorđevića i da potom pošalje oštru loptu u peterac rivala Bosić je između Damjanovića i Ivezića pretočio u gol vredan tri boda kojima je stavio tačku na crne serije, ličnu ali i timsku.

Iako su rivali spuštenih gardova otvorili utakmicu i nagovestili sijaset uzbuđenja pogodivši stative u samo dva minuta razmaka, iskušenja za golmane svela su se na pokušaje Voždovca sa distance i povremene brze tranzicije Javora.

Na pokupšaj Kembela koji je u 5. minutu dobro uzdrmao stativu, istom merom odgovorio je Damjanović udarcem glavom posle kornera. Posle starta koji je obećavao usledila su tek sporadična iskušenja za Manojloviča i Katića, te je golman domaćina na najvećem testu do odlaska na odmor bio posle duplog pasa Dukurea sa Bosićem i udarca koji je predstavljao tek priliku da se zagreje posle tri utakmice na kojima je branio Krunić. Sa druge strane, Zmajevi su se uzdali u statistiku i podatak da je Javor na vrhu liste superligaša po broju primljenih golova sa distance (van šesnaesterca) mešutim Manojlović je bio na visini zadatka i još jednom je ovog prolećabio među najistaknutijim čalnovima Javora.

Drugo poluvreme donelo je sličan odnos snaga do vodećeg gola gostiju posle kojeg je voždovac preuzeo inicijativu, ali bez željenog efekta te je tim Nikole Puače pretrpeo prvi poraz od Ivanjičana u Zaplanjskoj još od 2016. godine.

Uz činjenicu da Voždovac in četvrti put ovog proleća nije uspeo da oseti slast pobede na svom terenu, gavobolju za domaćina predstavljaće i povreda Miloša Pantovića, jednog od lidera ekipe koji je prinudno napustio igru u 13. minutu. Ispušteni bodovi međutim neće imati preveliki značaj za Zmajeve u trci za plej-of usled spoticanja prvih pratilaca Kolubare i Radničkog 1923. Ipak, istovremeno, kiksevi Lazarevčana i Kragujevčana, posle pobede u Zaplanjskoj ostavili su u redovima Javora tračak nade koji će tinjati u poslednja dva kola.

VOŽDOVAC - JAVOR 0:1 (0:0)