Da li su (i koliko ako jesu) sudije pogurale Argentinu do trona?

N

Nikola...navijač Partizana...

pre preko 1 godinu

Hteli smo VAR, dobili smo ga... Ako je nos u ofsajdu, ofsajd je, ako postoji najblaži kontakt u šesnaestercu, penal je... Ovaj penal se pre VAR-a u 90% situacija ne bi sudio. Sada, kontakt postoji, blag, ali postoji, penal je. Kao što je i drugi penal za Francusku penal, ali ga ranije takođe 90% sudija ne bi sviralo, jer ruka nije bila u neprirodnom položaju. Nad Ronaldom je suđen penal zbog remplovanja, a u ligi šampiona se Bajernu ne svira penal kada se Mane u svom šesnaestercu brani od lopte sa obe ruke. Penal za Argentinu, tačka.
s

slavuj

Ovo je tendenciozno, ljudi su sasvim zadluženo tu gdje jesu. Kada se sjetim kako si Hrvati osporavali penal, u tu je samo sporno bičo da li je golman zaslužio direktan crveni karton. Sinoć du Francuzi imali dva penala i raznokeni si bili po igri. Do zog šemala nisu šutnili u gol. Ne osvaka se prvenstvo igrakući od osamdesetog minuta. Sjetite se argentinskih izgublkenih fimala kada su gubili sa 1:0 od Njemaćke sa ,malo je reći diskutabilnim penalima. Sinoć su ljudi nagrađeni za emocije koje umose i igru. Svaka im čast, zasluženo su prvi
d

d.g.

U celini gledano najslabija karika na SP su bile sudije. I juče je bilo spornih odluka ali je Argentina zasluženo prvak.
H

Hedonizam

Argentina je bila bolja 80 od 120 minita. Po igri jesu zasluzili pehar. Ali tako je i Psg bio bolji od Reala 140 od 180 minuta fudbala pa je ispao. Dakle, ako je neko realan reci ce da penal za 1:0 apsolutno nije postojao. Skandal kakva kradja u finalu SP. Vrlo moguce da bi Argentina dobila mec i bez tog penala, ali ovo sto u 80% komentara pisu ljudi da je cist penal, mi govori da smo mi pukli kao nacija. U fazonu cuti, navijamo za Argentinu, trebao je da sudi jos 5 penala za nas.
M

Mikki

Sudjenje u finalu je bilo odlicno. Oba penala koja su dosudjena za faulove su bili malo... Velikodusni, ali oba mogu da stoje po meni. Osim toga, jedina greska je nepustanje prednosti za Francusku kod zutog za Paredesa - to nije sustinski odluka koja je pogresna u bukvalnom smislu, ali jeste po meni pogresio.
N

Nik 11111

Najbitnija stvar što niko ne pominje je da su se igrali zadnji minuti utakmice i Francuzima je prekinuta kontra koja je imala velike šanse da odluči pobednika, to je najveća greška i neoprostiva
S

Sasda

Ako je neki penal sumnjiv juce to je prvi za francusku. Argentinac naslonio ruku na francuza a ovaj opustio noge i prosuo se kao da ga je metak pogodio a nije ga pipnuo po nogama. Prvi koji je dembele napravio je ocigledno sapleo po nogama di mariju, nije se ni bunio jer je znao sta je uradio. Drugi za francusku isto bio. Svih 5 penala na turniru su bili cisti za argentinu i tu se sva prica zavrsava, svakako cistiji od prvog za francusku juce
p

poljska prevara

Nije se bunio kazes? Gledali smo i mi utakmicu, ne samo ti. Bunio se odmah po doaudjenom penalu. Ali nije to poenta. Kazes sapleo ga je Dembele? Covek laze a ima 20 snimama gde se vidi Dembele sa obe noge na zemlji, a Di Maria vec u padu pokusava da okrzne Dembelea stopalom da bi inicurao minimalni kontakt. Medjutim nista. 0 od faula. Trebao je dosuditi zuti karton za Di Mariu, kao sto je ispravno Tiramu na drugoj strani dao zuti za simulaciju. Al ajd navija Srbija za Argentinu posle izbacivanja Hrvatske, pa ce mnogi da se prave slepi, a skandal kakav penal je sudjen A 1:0. Bruka.
s

sasda

@poljska prevara ako ces iole neostrasceno da pogledas situaciju dembele ga je zakacio po nozi, ispred sudije. di maria ga je izradio i presao i niko nikada u istoriji sporta u toj situaciji ne pada iz cistog mira kada ima igraca iza ledja i gleda kome da doda da asistira za gol, jednostavno se vidi ocigledno da je sapleten. i toliko je ocigledno to da var nije ni konsultovan niti je sugerisao var da treba sudija da pogleda situaciju ponovo. ceo mec je sudio odlicno
v

var? hahahaha

@sasda hahahahahaha naocale podhitno. Oprostio je Argentini najmanje 6 zutih kartona. Prekinuo kontru Francuske. Sudio penal za 1:0 koji ste samo on i ti videli.
p

poklon penal

Ceo tvoj kredibilitet pada u vodu kada kazes "gleda kome da asistira za gol". A u sesnaestercu 15 igraca. Zato je i pao jer ne moze nista da uradi sa loptom. A inace, nece da simulira fudbaler nikada. Jaooo sta pricaju ovi ljudi.
H

Hannibal

Sudije jesu pogurale Argentinu u finalu, ali ne toliko prestrogo dosuđenim penalom, koliko nedodeljivanjem minimum tri žuta kartona za grubosti u prvom poluvremenu. Ko zna kako bi se utakmica odvijala da je s pravom sankcionisan onaj lakat u Lorisa već na početku utakmice. Svejedno, Argentina je igrala veoma dobro, dve trećine utakmice je bila ofanzivniji rival, tako da se ne može reći da je pobeda u finalu nezaslužena, kao što ne bi bilo nezasluženo ni da su Francuzi odbranili titulu. Meni samo nije jasno zašto Marčinjak nije gledao VAR kod prvog penala, jer sam 99% siguran da ga ne bi dosudio da je odgledao snimak. E, to daje prostora za razne teorije zavere..
K

Kempes

Pa coece francuz je gurnuo argentinskog igraca.. drugo vec odma.na pocetku Messi je dobio lakat uglavu I nikom.nista
6

6 penala

Hahahaha gurnuo ga je. Covek laze a 200 kamera na stadionu. Jedni kazu gurnuo, drugi sapleo, uskoro ce reci pucao u njega. A jedina istina je da je to najsmesniji penal u istoriji. Prevara. Ne postoji ni F od faula.
W

Wat

Osim svega navedenog treba izdvojiti i cinjenicu da je mali Enco Fernandez barem 3 ili 4 puta zasluzio da dobije drugi zuti
i

iz 1 u x

To sto volite Ronalda ne morate javno da pokazujete, a druga stvar onda pisite lepo i naslov koliko su sudije pogurale Partizan i Zvezdu u prvenstvu, licemeri
N

Niko u

poslednjih par decenija kao Argentina nije toliko guran. Skandal šta se radilo.
s

srka

Kakve gluposti, Bože sačuvaj. Ne pamtim za četrdeset godina, koliko pratim fudbal, da je neko punih osamdeset minuta, toliko dominirao nad protivnikom, u svakom segmentu igre. Taktički, tehnički, trkački. Ljudi su ih bukvalno pregazili i to u finalu Mundijala. Fudbalska poezija. Francuska se predala već posle prvog poluvremena. Videlo se to po njihovom govoru tela. Dešan je odlučio da izvede svoje vedete i najbolje igrače, da se ne brukaju i ne pate više, jer je i njemu jasno bilo da je kraj. Uveo je igrače, mislim bar petoricu krilnih napadača, da završe utakmicu i oni su onda onako rasterećeni iz indijanske igre i ni iz čega, za jedan jedini minut stigli do nerešenog rezultata. Medjutim, jasno je bilo da će u produžecima, zbog takve nekonvencionalne i potpuno van svih fadbalskih teorija, postave, koju je Dešan imao na terenu, Argentina biti u velikoj prednosti. Tako je i bilo, ali opet volšebno primljen gol, doveo ih je do penala. E tu je već bilo jasno da Francuzi ne mogu da nadju petoricu ozbiljnih izvodjača, jer većina njih koji su bili na raspolaganju, penal nisu šutnuli ni na treningu. Tu se priča završava. Kakvo sudjenje, kakvo guranje Mesija i Argentine, besmislica. Ljudi su uzeli titulu čistu kao suza, bez ijedne mrlje. Ginuli su za svaku loptu, preorali svaki pedalj terena i na kraju, znali su i da igraju fudbal.
G

Gost321

Stvarno mi tesko da verujem da ima toliko ljudi koji ne uspevaju da budu objektivni i da kazu: Mesi je verovatno najbolji svih vremena, a Argentina je debelo pogurana penalima.
m

messi goat

messinjo bog fudbala :)
M

Mesi rvate

SUDIJE JESU POGURALE...AL FRANCUZE AFRIKANCE,TO JE PRAVA ISTINA!
P

Pobeda je resenje

Sudije uopste nisu pogurale Argentinu sve je bilo putpuno cisto na celom turniru zasluzena boginja.
k

karioka

Do 80og min.francuzi nisu stigli do kofe sa vodom.... Ja ne razumem cemu ovakvi naslovi? Argentina je ZASLUZENO postala prvak. Penali,da bili su,jer ih je svirao sudija i nije pitao za misljenje forumase. Samo se pitam,da li bi ovakav ili slican naslov postavili da sh francuzi na kraju drugog produzetka dali gol iz situacije 1 na 1,ili bi naslovi bili: zaustavljen mesi...mbape ne da krunu itd
G

Gostivojevic

Ako je sudjen Francuzima drugi penal kako to da isti takav nije dosudjen Brazilu protiv Hrvatske.Mnogo se penala sviralo po razlicitim arsinima.
G

Gledaj sa razumijevanjem

Zanimljivo kako je od svih ovih "objektivnih" posmatrača, raznih "stručnjaka" i teoretičara zavjere, nakon dosuđenog penala za Argentinu najmanje protestvovao direktni krivac za isti - DEMBELE!🧐
Л

Ложач

Лорис и Африканци су имали више среће него памети да извуку пенале против Гаучоса. Да је срећа била на 50-50, било би лаганих 3 разлике за Аргентинце. Мада свака част и момцима у плавом, заиста афрички фудбал чека лепа будућност! СпорЦки поздрав
k

kad

dobijes utakmicu u finalu svetskog prvenstva i pored cinjenice da je protivnik dao dva gola iz penala onda je vec u najmanju ruku neumesno govoriti o tome da su sudije na tvojoj strani.I u tom jedinom porazu na prvenstvu protiv saudijaca bili su uskraceni bar za jedan gol sa onim njihovim sestar izvlacenjima ofsajda.Protiv holandije se igralo dok lala ne postignu gol.Oducili ovu sramotu od francuske 80 minuta.Ja gori tim u finalu nisam video nikad.Od 16 francuskih igraca u finalu je ucestvovao jedan.SRAMOTA

Bojan Urosevic

Penali za Francusku ocigledni prvi vidljivo povlacenje od pozadi drugi klasicno igranie rukom a penal za Argentinu se uopste nevidi da li je Dembele uopste I dotako Di Mariju a kamoli da ga je faulirao.
S

Simke PG

Nijedan penal nije trebao biti dosuđen. Svaki od tih penala je odveo meč na stranu Argentine, pogotovo u poslednje 3 utakmice. Govorimo o nepostojećim penalima u trenucima dok su se lomile utakmice.
g

govorimo

o tebi koji si ostrascen do bola i nije ti dobro
Л

Ла Пулга

О каквим непостојећим пеналима пишеш момак? Није пенал преломио утакмицу против Хрватске или Холандије, него су их Аргентинци на челу са Месијем надиграли. Додуше у мечу са Холандијом су пресудили пенали.
S

Simke PG

@govorimo Jel ti to jedini argument?
k

kakoe

Jes lomile se utakmice u 20tim minutima meceva, ne lupetaj. Penal svaki je bio. Cak i ovaj protiv francuza je cist penal jer je minut prije gola, isti takav prekrsaj svirao Teu Hernandezu na ivici sesnaesterca. Postavio je takav kriterijum na pocetku, to sto ti gledas navijacki ili ti se neko ne svidja to nema veze sa odlukama sudija no sa tvojom glavom
m

mile trans

SRAMOTA ZA NASLOV MOZZART SPORT!!! KAKVE STE VI BRATE SPORTSKE VESTI. ARGENTINA JE RAZVALILA DO 80 MINUTA FRANCUSKU. UBILA JE U POJAM I VI PISETE OVAKVE NASLOVE. SRAM VAS BRE BILO!!!!

lik iz klake

Ne znam za njih, ali nas nikako da neko pogura...boli me bre uvo i za argentinu i mesija...kad ce da se desi da sudije pogrese u nasu korist...ako cemo o teorijama zavere i o igri englezi su trebali d a igraju ovo finale i sigurno bi odigrali bolje od francuza. Druga stvar i holandija i francuska su posle 2:2 odigrali kao pi*ke...i zato su i pukli i treba tako. Druze ako ne mozes da iskoristis psiholoski momenat, ne treba ni da budes sampion. Ne volim mesija ni argentinu, digli su se posle poraza od arabije...digli se protiv holandije i prosli...digli se protiv francuza....neka su uzeli. Mada se ne zna ko mi je ogavniji. Maroko je ja msm svima bio omiljen....
B

BreakTheDeadlock!

Jesu nam sudije dosle glave mnogo puta (Svajcarska sa proslog svetskog prvenstva svakako prva pada na pamet). Ali, da budemo posteni, Portugalu je ponisten cist gol protiv nas u kvalifikacijama u Beogradu, u prenosu uzivo se videlo da je lopta usla u gol. Na krilima toga i sjajne igre kasnije u kvalifikacijama smo i dosli na ovo prvenstvo. Mozda da zaobidjemo sudije na jedno godinu dana, barem zbog tog poklona.
B

B

p

plavac

sraman članak posle pokušaja najveće otimačine u istoriji sporta,nadušili su francuzecu finalu,nikad nijedna reprezentacija nije pod jedan nekog ovako odrala u finalu,pod dva tri puta dobila u toku jedne utakmice.stidite se
S

Spiritus movens

Da li je jos nekome bilo bizarno ono nasilno navlacenje zlatnog runa Mesiju?
c

cao cao

Nije, jer je zasluzio obzirom sta je uradio za fudbal
g

gurka

Da li su dobili gratis penalu u FINALU svetskog prvenstva u 20. minutu? Jesu. Da li je po vama navijacima Argentine to penal? Ako jeste, prestanite da gledate fudbal. Da li su ih sudije gurale? Jesu. Nisu dobili bar 3 zuta kartona kada Francuska ide u kontru, a Alvarez, Mesi i ekipa ih vuku i tuku na sve nacine da se kontra zaustavi. Strahinja Pavlovic je dobio zuti karton u 5. minutu protiv Brazila. Ali kad se neko gura onda kartona nema. Ko ne zna sta znaci zuti karton za igraca koji ga dobije i da ne sme nikog vise da pipne, taj veze nema. Da li su gurali Argentinu svim silama? Jesu. Zna se zbog koga. Svi zadovoljni. Daj boze da nekada nas tako guraju.
Б

Блок

Нису,јесу,нису,нису . Херц нису скочко јесу. Да је судија са нашег првог меч добар судио би финале. Чист пенал. Јесте јесте скочко јесте
A

Auuuu...

Prestani ti da gledaš, moli te brat...Ti bre veze nemaš!!! Ti bre ni za PES i Fifu nisi, sreće mi!
m

mozga bez

@blok @Auuu znaci jeste bio penal za Arg? Dembele je faulirao Di Mariu? Daj boze u nasem derbiju da sudija sudi identican penal za ekipu za koju vi ne navijate kraljevi :)
a

artur2

Kakva ste vi bolesna nacija..vi i teorije zavjere.turci su vam krv promjenilo osakatili vas za vjek vjekova..citav svijet se divi argentini jedino vi o sudijama..bolesnici.pi
S

Slepi Gost

sta ces na srpskom portalu
L

LazarKG92

Većina ljudi je i ovde navijala za Argentinu. I nismo mi bolesnici nego novinari. A ti si pun predrasuda i mržnje prema celom jednom narodu i očigledno projektuješ neke sumnje o poreklu samog sebe. Idi leči se.
G

Gost123

Kako mozete ovakav komentar da objavite??????? Pa da li ste normalni??????????
G

Gost i

Zaslužili su da dobiju u regularnom toku,zaslužili u produžetku,zaslužili na penale,bili bolji po svemu.
z

zufer

Očigledno da 98% komentara pišu ljudi koji su imali poštedu na fizičkom.Samo jedno-guranje nije samo dosudjen ili nedosudjen penal.Konruinirano seckanje ige,dozvoljena agresivnost preko granice,ne korišćenje var-a,konstantno favorizovanje jednog igrača....ima tu mnogo toga.Penal je presmešan.Kad tako otvoriš finalnu utakmicu posle je sve lakše.Protivniku baš problem
G

Gost999

Ako mislis na favorizovanje Mesija, svirali bi faul u zacetku drugog gola nad njim, ako se vec on gura do trofeja. Druga stvar, Francuzi sve igraci koji su odigrali milion finala, bas njih tako iskusne moze izbaciti jedan penal iz ritma.. Treca stvar, cak i ako je lakse mnogo igrati kad povedes, jos je lakse kad za minut stignes dva gola prednosti i posaljes protivnika u totalni nokdaun. I opet ni to nije Francuzima pomoglo.. Tako da, dzaba tebi sto si radio fizicko, slabo si sta usvojio..
K

Ko gubi....

Da su bili losiji i protiv Holandije, Hrvatske i Francuske ja bih nesto i rekao. Ovako smatram ovakve komentare kao ociglednu mrznju i ljubomoru prema argentincima. Francuzi su se provukli i protiv engleza i protiv marokanaca. Sigurno te utakmice niste gledali, jel da? A sta bi tek bilo da su hrvati osvojili? Sigurno bi isto bilo zasluzeno! Samo oni koji su najvise pokazali nisu to zasluziliKakva sramota, kakvo licemerje! Svaka čast argentinci, sad ste mi jos draži!
K

Ko gubi....

j

jaaaaaaa

to da neki penali na prvenstvu nisu bili za Argentinu je tacno ali sto se tice finala za obe selekcije su dosudjeni po jedan nepostojeci penal tako da nije uticao na finale
1

1992

Počne utakmica, igraju bolje, sve okej, ali ne uspjevaju to da materijalizuju, i onda ona budala svirne onakav penal. Majka mu ga ne bi svirala. I to mijenja tok. Ulaziš u meč, osim što su imali inicijativu ništa značajno nisu uradili, i onda ti sudija dosudi penal, i to ovakav. Ma milina. Osjećaš da imaš potporu i normalno je da igraš relaksiranije.

Mile Stručnjak

Svetsko prvenstvo još nije ni počelo a već se stvorio ambijent da Mesi "mora" da osvoji i postane "besmrtan"... Blago je reći da nisam ljubitelj ni njega ni reprezentacije Argentine ali kvalitet nije sporan. Takođe nije sporno da su imali na momente tokom celog prvenstva malu pomoć od strane sudija... Najneprihvatljivije je nesportsko ponašanje koje je golman krunisao tokom dodele nagrada...
B

Baksuz

Uzmimo pretpostavku da jesu ih pogurali.. Protiv Australije produzeno 8 minuta , Martinez brani u 98 zicer spasava ih produzetka Protiv Holandije su dobili gol u 101 minuti , nakon sto je dosuden diskutabilan prekrsaj , dolaze penali ajd mi samo beka neko objasni kako se na pebale to moze utjecat sudenjem ?? Koliko znam sudac nije promaseni penal Argentine ponavljao , niti date golove Holandije ?? Protiv Hrvatske Argentina igra najbolju utakmicu , Hrvatska nije imala niti jednu jedinu pravu priliku , penal se sloze svi da je bio osim Hrvata koji kuju zavjeru da su svi protiv njih ?? Hrvatska izbacila Brazil pa da je nekom smetala ta Hrvatska je uz pomoc sudaca fife masona i koga li vec ispala u grupi ili eto protiv Brazila al ajde. Finale sa Francuskom koja do tog penala u 80tom minutu se nije vidjela i tad pocela da igra , Francuskoj su svirana dva penala koja su i postojala , Kolo Muani masi zicer u 123 minuti i evo sta da je dao gol da li bi vi teoreticari se drzali svojih teorija ili sta ? Na kraju penali e kako je tu fifa odredila da Argentina pobjedi sta sisao Infantino prije penala i zaprjetio im ? Ja bi stvarno volio da mi neko kaze gdje je to pogurana Argentina , lijep pozdrav
h

hmmmm

Ne bih svirao penal, ali je potpuno isti je bio i prvi za Francuze, tako da je imao isti kriterijum. Sudija je imao neke greske, ali nista drasticno... Sto je neko rekao da Argentinci ne znaju, dzaba im sudije. Koliko god bili prljavi ili u nekim momentima bezobrazni, odigrali su bolje od protivnika u svakom mecu na prvenstvu. A bezobrazluk, valjanje i ostale gluposti su, nazalost, normalne stvari u danasnjem fudbalu, pa kome se ne svidja neka ne gleda.
j

jjhjj

Namještalo se Argentini? Što bi bilo da je Nizozemska dobila Argentinu na jedanaesterce (a Lahoz produžio utakmicu nepotrebnih 10 minuta, Argentina vodila 2-0 i uopšte nisu odugovlačili dok nisu primili gol za 2-1, čak je i komentator bio šokiran, + Lahoz dosudio 2 faula za Nizozemce kod 20 metara u sudijskoj nadoknadi - ako je tako namješteno za Argentinu, onda dobro). A upitan je i faul iz kojeg je Nizozemska dala gol. Prvo je bio faul u napadu. A ako je Paredes trebao dobiti crveni, onda ga je trebao dobiti i Van Dijk za namjerno udaranje igrača bez lopte, a nije dobio ni žuti za udaranje Paredesa. Pa onda penal protiv Australije koji nije sviran Argentini za ono igranje rukom u 3 minuti, a nije sviran samo zato jer je bio rani dio utakmice jer drugog objašnjenja nema, Isti sudija će im sudi i finale protiv Francuske. Pa onda i poništen čist gol Argentini protiv Arabije. Svi i domaći i strani portali su poslije utakmice pisali o tome. Argentini je jedino poklonjen penal protiv Poljske koji je Messi promašio, i sviran im je 50-50 penal protiv Hrvatske. Da se ova situacija desila na drugoj strani svi bi Hrvati pisali kako je Hrvatska pokradena za penal. A možda je FIFA htjela pogurati Argentinu pa su im dali i Francuze u finalu, a ne Maroko kojem nije sviran čist penal protiv Francuske. I na kraju u finalu protiv njih svirana 2 penala ali prvi nije bio kao ni na Di Mariji...
A

Aleksejko

Ne znam da li su ih pogurale, verovatno jesu,gurane su i mnoge druge svetske reprezentacije na različitim SP. Bez obzira na sve, fudbal i Argentina su zaslužili ovu titulu još 2014 godine.
R

Realnost

Ovo je kao da verujete da je zemlja ravna ploča, dokle više teorije zavere, i to od strane Pepea koji je saigrač Ronalda (koji je inače najveći Mesijev konkurent za titulu ‘’GOAT-a’’). Verovatno slučajnost… A zatim ljudi koji pišu po društvenim mrežama su fanovi istog tog Ronalda… Isto slučajnost… Dosta više sa teorijama zavere u koje niko ne veruje sem onih koji namerno i zlonamerno žele da veruju i da ih šire… Svaka čast Argentini na potpuno zasluženoj tituli prvaka Sveta… Kome se to ne svidja i ne može da prihvati neka nastavi da širi teorije zavere u koje niko normalan ne veruje, pošto mu ništa drugo ne preostaje…
B

Baksuz

Nemoj tako susedi su glavni protagonisti teorije zavjere jer je sviran cist penal protiv njih, Hrvati + Cr fanovi = Argentina morala biti prvak kme kme
S

Srbija 123

Samo je čudno što VAR nije intervenisao u toku utakmice pa bar da potvrdi sudijsku odluku ali ni jednom! A nije da nije bilo elemenata pored penala,ofsajda i faulova za karton
p

plavac

na kakvim drogama ste vi,proveravao je i mesijev gol i gledao poslednji penal
O

OkosBokos

Je l moze brzinski, iz glave, malo duzi komentar. Urugvaj osvojio prvi Mundijal na guranje, Italija posle uticaj fasiszma, Englezi '66 uz gol koji do dan danas nije utvrdjen i komentar sudije Rusa "Staljingrad", pre toga '54 Nemci i doping + trovanje "Lake konjice", '78 Argentina i golman Perua ako se ne varam, '98 Francuzi i trovanje Ronalda, '74 Nemacka i "afera gole manekenke u hotelu Holandjana", '02 i Koreja do polufinala. Cekaj, je l moguce da niko nikad nije dosao i osvojio jer je zasluzio? Manite se ljudi, pobedili, digli trofej, sampioni su. Kako oni sad, tako i svi naredni u buducnosti.
T

Trpadzija

Kako vas nije sramota bre, Argentinci su oducili afrikance od fudbala 80 minuta,i desava im se pad Kao protiv Holandije,bolji I u produzetku,Lautaro ofulao 3 zicera,I onda Valja opet naci mentalne snage za resiti na penale utakmicu u kojoj su bili daleko bolji.
O

Oducili ih

Od fudbala uz poklon penal. Ukrali svetsko prvenstvo
t

tenkista

Nezgodnije pitanje je: hoće li se ponoviti pretnje na društvenim mrežama francuskim igračima, slično što se desilo engleskim?
G

Gost999

Zale se nasi divni susjedi, za najocigledniji penal koji postoji. Oni kojima je igrac iskljucen nakon 3 zuta se zale na sudjenje. Dalje, da se Argentinci guraju, sigurno ne bi bilo pola sata nadoknade protiv Holandije, ne bi danas sudili dva penala protiv njih, za drugi gol Francuza bi mozda izmislili faul nad Mesijem u zacetku akcije (koji i nije postojao naravno).. Tako da okanite se teorija zavjere iz komsiluka, najkompaktnija ekipa sa jednim vanzemaljcem je zasluzeno osvojila.

Petran

Cigani Argentinski, najprljavija repka na svetu

Bojank91

Ako je svaki penal postojao onda je to samo slucajnost. Tim koji napada i ulazi u 16m ce, logicno, i dobiti penal za razliku od ekipe koja ne moze da se dogega do 16m
p

providno

Znalo se od samog pocetka, svi su gurali argentinu, sve je ovo sprdnja.
G

Gos1

da
R

Realno...

Džaba sudije, da oni ne znaju... Ovako... Sve zasluženo!!! Našima da su mame i tate sudili, opet ništa!!!
p

progurale

ih tako sto su svirali dva penala protiv njih u finalu...i tako sto su produzili utakmicu 10 minuta protiv holandije da se igra dok ne prime gol..ili tako sto su im ponistili diskutabilan gol protiv saudijske arabije..inace ovo danas svaki penal cist kao suza
G

Gost99

Ovo fanovi Ronalda hoce da diskredituju uspeh Messija.Logicno je ako napadas da ces i dobijati vise penala.Jedini penal o kojem se moglo raspravljati je onaj protiv Poljske
1

1992

Nije logično. To nema apsolutno nikakve veze. Mnogi napadaju, pa ne dobiju 5 penala u 7 utakmica. I to na ovakvom turniru. Ne zezajte se.