Fereira je mogla da se nada, dok Kejn nije izašao na teren (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.08.21. | 22:48

Napadač na prvom meču u sezoni zablistao i sa dva pogotka doneo svom timu jesen u Evropi 3:0

Govorilo se prethodnih nedelja o Hariju Kejnu, neizvesna sudbina napadača digla je fudbalsku Evropu na noge, a usled priča o prelasku u Mančester Siti sjajni golgeter je propustio prva dva kola Premijer lige. Njegov izostanak nije se odrazio na domaćoj sceni, međutim revanš protiv Fereire potvrdio je značaj centarfora koji je sa dva gola već do 35. minuta neutralisao zaostatak iz Portugalije i doneo potpuni preokret.

Pogodak za 1:0 Kejn je postigao u 9. minutu nakon sjajne akcije po levom boku i odlične povratne lopte Žila. Novi pogodak, devetka Pevaca postigla je u 35. minutu kada je bio na pravom mestu da odbijenu loptu posle udarca Lo Selsa pošalje u mrežu.

Upravo Lo Selso je u 70. minutu razrešio sve dileme i postavio končnih 3:0 te se engleski klub sa ukupnim rezultatom 3:1 plasirao u grupnu fazu.

Istovremeno, pobedama su jesen u Evropi overili Flora i Karabag. Estonski klub savladao je Šamrok 0:1, dok je azerbejdžanski tim bio bolji od Aberdina.