©Reuters
©Reuters

Igra je još daleko od šampionske, ali Anhel Korea deluje bolje nego ikad (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.08.21. | 19:52

Argentinac rešio pitanje pobednika u Vigu, ali je utisak da je domaćin zaslužio više iz ove utakmice - 2:1

Igra Atletiko Madrida je još uvek daleko od šampionske, ali Anhel Korea deluje spremnije nego ikad. Odlični napadač Jorgandžija na fenomenalan način je otvorio sezonu, pa je ekipa Dijega Simeonea, isključivo zahvaljujući njemu, sa tri vredna boda napustila gostovanje na kojem će mnogi favoriti izlomiti zube ove sezone - 2:1 (1:0).

Korea je perfektno reagovao u 23. i 64. minutu. Prvo je nakon pravovremenog dodavanja Lemara zakucao loptu u suprotan deo mreže Matijasa Ditura, dok je kod drugog pogotka oštrim udarcem poslao loptu u donji desni ugao Seltinog gola. Ovoga puta dobio je izuzetnu loptu od Saula.

Da nije bilo sjajnog Argentinca, teško da bi neko iz gostujućih redova pronašao put do Seltine mreže. Domaćin je bio drčan na terenu i odlučan da se bori za bodove, a da bi mogao da osvoji makar jedan, bilo je jasno u 59. minutu, kada je Ljorente neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Aspas pogodio za izjednačenje.

Selta nije pala ni nakon drugog pogotka Koree, već je potražila novi put do izjednačenja. Aspas je i dalje veliki lider ovog tima, posttigao je jedan gol, ali je morao i drugi put da zatrese mrežu Jana Oblaka u 80. minutu. Sve je gotovo perfektno uradio iskusni napadač, zaobišao je i slovenačkog čuvara mreže, ali je umesto u gol loptu poslao u spoljni deo mreže. Svi domaći igrači, kako oni sa terena, tako i oni sa klupe, uključujući i trenera Eduarda Kouteda, našli su se na kolenima sa rukama na potiljku. Niko nije mogao da veruje da nije bilo gola u tom trenutku.

O tome kolika se borba vodila na terenu jasno su pokazale i same tenzije u finišu meča, kada je arbitar Munuera Montero morao da smiruje strasti crvenim kartonima, koje su zaradili Ugo Maljo i Mario Ermoso.

ŠPANIJA 1 - 1. KOLO

Valensija - Hetafe 1:0 (1:0)