Ima nešto do UEFA pravila, ali ima nešto i do njih: Albanija gazi ka Nemačkoj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.09.23. | 22:50

U Tirani pala Poljska – 2:0

Mnogo se prethodnih godina pričalo o davnoj odluci UEFA da proširi Prvenstvo Evrope na 24 selekcije i na taj način razvodni kvalitet završnog turnira. Dala je ta mogućnost selekcijama bez velikog kredibiliteta i kvaliteta da osete čar velikog takmičenja. Videli smo tako na Prventvu Evrope Letoniju (2004. godine), Severnu Irsku, Finsku, Albaniju (2016. godine).

Ali Albanija bi ponovo mogla da se nađe među 24 selekcije. Gledajući ostvarenja u grupi sasbim zasluženo. Albanci su večeras u Tirani ostvarili jednu od najvećih pobeda u istoriji tamošnjeg fudbala, pošto su bili bolji od Poljske – 2:0.

Sigurno će Albanci do kraja kvalifikacija imati najveće ambicije. Trenutno su prvi u grupi sa dva boda više u odnosu na Čeku (istina i meč više), dok su četiri koraka ispred Poljske.

Na sjajan način menadžer Albanije Silvinjo pripremio utakmicu sa Poljsakom, nadvisivši Fernanda Santoša. Bacali su se za loptu Albanci, krvarili kolena i zasluženo pobedili. Igrali su Poljaci u najjačem sastavu sa Robertom Levandovskim u špicu, Šimanskim kao njegovom podrškom. Međutim, Albanija je delovala kao pravi ko,lektiv. I nagrađena je sjajnim golom Jašara Asanija. Vezista Gvangdžoua je u 37. minutu raspalio po loti sa 20 metata i pogodio dalji ugao.

Sve je bilo gotovo posle pogotka rezerviste Dakua, za veliku euforiju na tribinama.

Mučila se Holandija u Irskoj, ali je na kraju slavila posle preokreta (2:1). Domaćin je sjajno ušap u meč, poveo pogotkom Idaha u četvrtom minutu iz penala. Međutim, nije mogao domaćin da odgovori na individualni kvalitet Gakpa i Veghorsta.