©Starsport

Inđija u pobedničkom ritmu, evrogol Vukovića za tri boda u Vršcu

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.09.23. | 19:09

Duel pretendenata na visok plasman završen minimalcem gostiju (1:0)

Poraz od Smederava (0:2) i remi sa Dubočicom (2:2) predstavljali su početak sezone daleko od očekivanog u Inđiji, ali je jedan od pretendenata na plasman u elitu sa tri vezane pobede uspeo da se vrati na željeni kolosek. Posle slavlja protiv Mladosti i Novog Sada, Inđija je seriju slavlja nastavila u Vršcu (1:0).

Trenutak odluke viđen je u 68. minutu kada je Lazar Vuković fenomenalno izveo slobodan udarac sa oko 20 metara i pogodivši bliži ugao, matirao Andrijanića. Pogotku veziste gostiju prethodio je prekršaj Uroša Milovanovića nad Draganom Radosavljevićem, a jedan gol bio je dovoljan da donese prevagu u korist izabranika Jovana Golića.

Današnjom pobedom, Inđija se sa 10 bodova izjednačila na vrhu tabele sa OFK Beogradom koji ima utakmicu manje, dok je IFK Vršac istovremeno prvim porazom ostao na šest bodova.

U istom terminu, snage su odmerili i Jedinstvo i Kolubara, a ceo plen ostao je u Ubu. Iako su Lazarevčani dva puta uspevali da nadoknade gol zaostatka, domaćin je golom u 86. minutu prekinuo niz od tri kola bez slalvja tokom kojih je osvojio samo jedan bod.